Zayıflama Mezoterapisi

Zayıflama Mezoterapisi Ankara

Mezoterapi tekniği; selülitlerin giderilmesi, cildin sıkılaşması ve gençleştirilmesi, saç dökülmesinin engellenmesi ve lekelerin temizlenmesi gibi birçok amaçla kullanılmaktadır. Mezoterapi tekniği ile etkin sonuçlar alınan uygulamalardan biri de zayıflamadır. Bölgesel incelme, sıkılaşma ve daha fit bir görünüm elde etmek için kullanılan zayıflama mezoterapisi, birçok kadının hayal ettiği ince görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Lipoliz mezoterapisi olarak da bilinen bu mezoterapi işleminde, bölgesel yağlanmaya neden olan yağ dokusunun parçalanması sağlanır. Ankara’da zayıflama mezoterapisi uygulanan kliniğimizde karın, bel, kalça, kol içi, çene altı, göbek gibi bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde bölgesel incelme sağlanmaktadır. Prof. Dr. Erol Koç’tan randevunuzu alarak ameliyatsız bölgesel incelme için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Zayıflama Mezoterapisi Nedir?

Zayıflama mezoterapisi aslında bölgesel incelme için kullanılan bir tekniktir. Zayıflama mezoterapisinin amacı kilolu görünüme yol açan yağ birikmelerini engellemektir. Karın, bel, kalça, bacak gibi bölgesel yağlanmanın görüldüğü bölgelere yağ yakıcı kokteylin enjekte edilmesiyle incelme sağlanması amaçlanır. Vücudu şekle sokmak, fit ve sıkı bir görünüme ulaşmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle kilo verenlerde bölgesel olarak kalan yağ dokusunun yok edilmesinde oldukça etkilidir.

Kimler Zayıflama Mezoterapisi Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş sağlıklı her birey zayıflama mezoterapisi yaptırmayı düşünebilir. Fazla kilolarından rahatsız olan kadınlar kadar erkekler tarafından da sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Fakat bazı özel durumlarda zayıflama mezoterapisi tavsiye edilmez. Bunlar;

  • Hastada kanser öyküsünün bulunması
  • Hamilelik ve emzirme
  • Cilt enfeksiyonları
  • Organlarda yetmezlik olarak sıralanabilir. Zayıflama mezoterapisinden önce hekim dikkatli bir şekilde hasta öyküsünü dinler ve tedavi tamame hastanın ihtiyaçlarına göre şekillenir.

Zayıflama mezoterapisinin olumlu etkileri en çok kilosu sabit olan hastalarda görülmektedir. Bu nedenle kilo verme süreci tamamlandıktan sonra, bölgesel yağlanmanın giderilmesi için daha çok tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.

Lipoliz Mezoterapisinde Hangi Maddeler Kullanılır?

Lipoliz mezoterapisi, yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı mezoterapi kokteylinin ince iğnelerle dokulara enjekte edilmesiyle yapılır. Kokteyl genellikle fosfatidilkolin, lesitin, C vitamini ve demir içerir. Bu maddeler, enjekte edildiği bölgedeki yağın parçalanmasına ve karaciğer tarafından atılmasına yardımcı olur. Yağ hücrelerinin bölgedeki etkisini kaybetmesiyle bölgesel incelme sağlanır.

Zayıflama Mezoterapisi Ne Zaman Etki Gösterir?

Yağ hücrelerinin parçalanması ve dokuların yenilenmesi hemen olmaz. Bu nedenle işlemin etkisini göstermesi için bir miktar sabretmek gerekmektedir. Lipoliz mezoterapisinin etkili olabilmesi için en az 4 – 6 seans uygulama gerekmektedir. Bölgesel incelme 3. seanstan sonra etkisini göstermeye başlar. 6. seanstan itibaren ideal ve beklenen sonuçlar görülür.

Zayıflama Mezoterapisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Zayıflama mezoterapisi, yağlanmanın yoğun olarak görüldüğü bölgelere uygulanır. Karın, göbek, kalça ve bacaklar bunların başında gelmektedir. Gerekli olduğu takdirde kol içine de uygulama yapılabilir. Zayıflama mezoterapisine başlamadan önce doktor ve hasta incelme istenen bölgeleri ve ne kadar incelme hedeflendiğini birlikte değerlendirirler. Yapılan değerlendirme sonucunda seçilen bir veya birden fazla bölgeye mezoterapi uygulaması yapılabilir. Orantılı ve dengeli bir vücut görünümü için zayıflama mezoterapisi birden fazla bölgeye yapıldığında daha etkin sonuçlar vermektedir.

Zayıflama Mezoterapisi Zararlı mıdır?

Mezoterapi tekniği, güvenilir bir tekniktir. Tüm mezoterapi türlerinde amaç dokuya ihtiyacı olan faydalı enzim ve vitaminleri sağlamaktır. Bu nedenle kullanılan malzemeler biyo-uyumludur. Herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Zayıflama mezoterapisinde sık görülen yan etkiler uygulama yapılan bölgede ödem ve morarmadır. Bu yan etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolur. Uygulama acısızdır. Yalnızca sinek ısırığına benzer küçük sızlamalar olabilir. Mezoterapi uygulamasının yan etkilerinden ya da uygulama esnasında acı hissetmekten korkmanıza gerek yoktur. İşlem ameliyata göre çok daha rahat ve risksizdir.

Ankara’da Zayıflama Mezoterapisi Fiyatları Nelerdir?

Zayıflama mezoterapisi fiyatları mezoterapi uygulanacak bölgeye ve seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Ankara’da zayıflama mezoterapisi birçok klinikte yapılmaktadır. Klliniğin ücretlendirmesi ve doktorun uzmanlığı da mezoterapi fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. 2021 zayıflama mezoterapisi fiyatlarını öğrenmek için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi