Hakkımda

Prof. Dr. Erol Koç
Dermatoloji Uzmanı

İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. 1991 yılında GATA Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Ankara, Diyarbakır ve Isparta Asker Hastanelerinde Dermatoloji Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2004’te GATA Dermatoloji AD’nda Yardımcı Doçentliğe başladım. 2010’da Doçent, 2015’te Profesör oldum. İyi derecede İngilizce biliyorum.

Dermatoloji alanında ilgi alanlarım; psoriasis, biyolojik tedaviler, akne olup, Kozmetik Dermatoloji alanında botulinum toksini uygulamaları, dolgu maddeleri uygulamaları, mezoterapi, PRP,  lazerler, yüz ve cilt gençleştirme sistemleri, ip ile yüz germe, lipoliz ile ilgilenmekteyim. Lazer, dolgu, ip ile cilt germe gibi kozmetik uygulamalarda Ulusal/Uluslararası düzeyde eğitimler vermekte ve birçok kongre / sempozyum / workshop uygulamalarına önderlik etmekteyim. Ulusal/Uluslararası birçok hakemli dergide makalelerim bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok derneğin üyesi olup, yurt içi ve yurt dışı birçok kongre ve sempozyumda davetli konuşmacı, workshop yöneticisi ve eğitici olarak görev almaktayım. Eylül 2014’te kendi isteğimle GATA’dan emekli oldum. 2014-2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji AD’nda öğretim üyesi olarak çalıştım. Halen Ankara Medicalpark Hastanesinde Dermatoloji-Kozmetoloji Bölüm koordinatörü olarak ve kendime ait kliniğimde özel olarak çalışmaktayım.

Hayat felsefem, mutlu olmak için insanlarla iyi geçinmek, sonsuz hoşgörü sağlamaktır. Hayatta başarılı olmak için çok çalışmanın ve aklını kullanmanın şart olduğunu düşünüyorum. Hayatta hiç bir başarının gerek mesleki, gerek ekonomik ve gerekse de akademik başarının tesadüfi olmadığını düşünürüm. Merhamet, iyi insan olmak ta bence başarıyı getiren en önemli meziyetlerdir. İnsanlara güven vermek mesleki başarı için de şarttır. Bir büyüğümden öğrendiğim bir mottodur: İsminin altını çizdir üstünü değil.

2 kız çocuğum var iyi bir baba olduğumu düşünürüm. Hayatımda en değerli olan kızlarımın herşeyiyle her daim ilgilenmeye çalışırım. Beni ben yapan, başarımda büyük katkısı olan yüce insan. Ona da çok şey borçluyum.

Hayat başarısının tesadüfi olmadığı bu dünyada herkese bol sabır, çalışmak için enerji ve aklını kullanma yetisi diliyorum.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi