Silhouette Soft İple Yüz Germe

Silhouette Soft İple Yüz Germe Ankara

Günümüzde estetik operasyonlar ameliyatsız yüz germe işlemleri ile kolay ve acısız bir şekilde yapılabilmektedir. İple yüz germe teknikleri arasında olan silhouette soft iplerle yüz gerdirme işlemi de bunlardan biri. Giderek artan ilgi ve sağladığı avantajlar sayesinde daha çok tercih edilmeye başlayan silhouette soft iplikle yüz germe işlemi, cildin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Yüzün birçok farklı bölgesine uygulanabilen silhouette soft ipliklerle yüz gerdirme işlemi için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir; Prof. Dr. Erol Koç’dan randevunuzu alabilirsiniz.

Silhouette Soft İp Nedir?

Polyproplenden yapılan silhouette soft ipler, dokuda kendiliğinden eriyen özel cerrahi iplerdir. Normalde dokuyu kuvvetli bir şekilde tutması için tırtıklı yapıda üretilen iplerin yerini günümüzde silhouette soft ipler almıştır. Tırtık yerine aralıklı yerleştirilen konilerle üretilen özel ipler, estetik operasyonlarda en çok tercih edilen medikal malzemelerden biri hâline gelmiştir. Bu ipler, eşit aralıklarla yerleştirilmiş 6 adet koni içerir. Ciltte durdukça eridiği için yüz gerdirme işlemi sırasında dikişe ihtiyaç duyulmaz. Yapısında glikolik asit ve laktik asit bulunan ipler, eridikçe cilde yaydığı asitlerle gençleşmeyi destekler. Cildin ışıltılı ve gergin bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Silhouette Soft İpler Zararlı mıdır?

Silhouette soft ipler, tüm dünyada medikal anlamda işlevselliğini kanıtlamış ve Avrupa Birliği tarafından güvenilirliği sertifikalanmış malzemelerdir. Yapılan uygulamalar ve hasta yorumları da bunu desteklemektedir. Her cilt tipine uyumlu olan iplerin alerjik reaksiyona sebep olma ihtimali çok düşüktür ve yan etkisi yoktur. Bu nedenle ipler eridikten sonra da iple yüz gerdirme uygulaması tekrarlanabilir. Bu konuda bir sınır yoktur.

Silhouette Soft İpler Ne Amaçla Kullanılır?

Tüm yüz gerdirme işlemlerinde olduğu gibi silhouette soft iplerle yapılan yüz gerdirme işlemleri de estetik amaçlıdır. Ciltte yaşın ilerlemesinden ya da genetik faktörlerden kaynaklanan derin çizgileri yok eden, cildin gergin ve genç bir görünüm almasını sağlayan silhouette ipler; kaş kaldırma/asma, boyun germe, alın ve çenedeki çizgileri giderme amacıyla kullanılabilir. Yüz estetiğinde kullanıldığı gibi boyun ve gıdı olarak tanımlanan çene altı bölgede de kullanılabilir.

Silhouette Soft İplerle Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Silhouette soft iplerle yüz gerdirme işlemi yapılmadan önce işlem yapılacak bölgeler belirlenir. Bu bölgeler, doktor tarafından işaretlenir. İple yüz gerdirme, lokal anestezi ile yapılan bir operasyondur. Silhouette ipleri kullanacağımız zaman da öncelikle anestezi ile cilt uyuşturulur. Ağız kenarına, yanaklara ve saçlı deriye yakın kısımlara anestezi uygulanır. Yüz germe tamamlandıktan sonra hafif şişme ve ödem görülebilir. Bu etki birkaç gün içerisinde geçer ve hasta yüz germenin etkilerini hemen görebilir.

Silhouette Soft İplerle Yüz Germe Kalıcı mıdır?

Operasyonun etkisi kalıcı değildir. Silhouette soft ipler ortalama 12 – 18 ay içinde eriyerek ciltteki etkisini kaybeder. Eridikten sonra ciltte herhangi bir madde ya da alerjen etki yaratabilecek cisim bırakmaz. Eğer istenirse uygulama tekrar edilebilir. Silhouette soft iplerin kalıcılığı, mimik kullanma sıklığına ve hastanın cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Bazı hastalarımızda bu süre 2 yıla kadar çıkabilmektedir.

İple Yüz Gerdirme Fiyatları Nedir?

Her hastanın estetik operasyonlara ihtiyaç duyma nedeni farklıdır. Ciltteki sarkma ve çöküntüler genetik faktörlerden veya yaşlılıktan kaynaklanabilir. Mevcut kusurların derecesi ve ilerleme eğilimi her hastada farklıdır. Uygulamanın etkili olması için farklı bölgelere de estetik operasyon yapılması gerekebilir. Tüm bunlar dikkate alınarak iple yüz gerdirme fiyatları belirlenir. Siz de Ankara’da silhouette soft iplerle yüz germe fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi