Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Ankara

Estetik bir yüz şekli için çenenin güçlü ve kusursuz görünmesi önemlidir. Yüz şeklimizi ve ifademizin karakteristik yapısını büyük oranda çene şeklimiz belirler. Çenede çıkıklık ya da orantısızlık olduğunda kişinin ifadesi daha sert görünebilir. Yumuşak bir ifade ve orantılı bir yüz şekli için yapılan çene dolgusu uygulamaları, günümüzde ameliyatsız ve ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Yazımızda en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan çene dolgusu hakkında bilgilere yer vereceğiz. Ankara’da çene dolgusu yaptırmak istiyorsanız daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Prof. Dr. Erol Koç’tan randevu alabilirsiniz. 

İdeal Çene Şekli Nasıldır?

Günümüz güzellik algısında ince yapılı ve yumuşak hatlı yüz şekilleri estetik kabul edilmektedir. Burun hizasından itibaren V şeklinde aşağı doğru uzanan çene yapısı ideal çene yapısı olarak kabul edilir. Tabii ki hastanın elmacık kemiklerinin çıkıklığı, alın ve dudaklarının biçimi de dikkate alınır. İdeal V görünümünü yakalamak için ek dolgu ve botoks uygulamalarına ihtiyaç olabilir. 

Yaygın Çene Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çenenin olması gerekenden büyük ya da küçük olması, çene hattı çizgisinin belirsiz olması, gıdı olarak isimlendirilen çene altı sarkmaları ve asimetrik çene yapısı en sık karşılaştığımız çene şekli bozukluklarındandır. Aynı zamanda çene ucunda gamzeye benzer çöküklüklerin olması da çenenin estetik görünümünü bozan şekil bozuklukları arasında kabul edilir. 

Çene hizasının belirgin olması, keskin çizgiler ve yumuşak hatlar gençliği çağrıştırır. Yüze daha yumuşak bir görünüm kattığı için de sosyal yaşamda kişinin daha rahat iletişim kurabilmesini sağlar. Özellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilen çene dolgusu, kişinin aynaya baktığında kendini daha iyi hissetmesine, özgüvenin yükselmesine yardımcı olan operasyonlardan biridir.

Çene Dolgusunda Hangi Maddeler Kullanılır?

Günümüzde dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen, en etkili madde hyaluronik asittir. Bu madde, cildin doğal dokusunda da bulunduğu için alerji riski en düşük olan dolgu malzemesidir. Ayrıca daha doğal bir görünüm sağladığı için de dolgu uygulamalarında ilk tercihimiz olmaktadır. Bunun dışında çene dolgusu yapmak için hastanın cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre seçilebilecek farklı malzemeler de bulunmaktadır. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ hücreleri, kalsiyum hidroksiapatit, PCL olarak da bilinen polycaprolactone çene dolgusunda kullanılan diğer materyallerdir. 

Çene Dolgusu Zararlı mıdır?

Dolgu ve botoks uygulamaları hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de uygulamanın güvenli olup olmadığıdır. Çene dolgusu, cilde uyumlu maddelerle yapıldığı için reaksiyon ihtimali oldukça düşük uygulamadır. Doğru miktarda ve doğru şekilde uygulandığı takdirde herhangi bir risk oluşturmaz. Bu sayede çene dolgusu yaptıran birçok hastamız, uygulamayı sürekli yenilemekte ve istediği çene görüntüsüne ağrısız bir şekilde dakikalar içerisinde kavuşmaktadır. Fakat uygulamada doğru dozun belirlenmesi ve doğru şekilde enjekte edilmesi çok önemlidir. Çene dolgusu, doku yerine kemiğe uygulandığı için enjeksiyon uygulaması daha derin bölgelere yapılır. Bu nedenle dolgu işleminin mutlaka uzman ve deneyimli bir hekim tarafından uygulanması gerekmektedir. Kliniğimizde, Prof. Dr. Erol Koç tarafından, her hastanın yüz şekli, çene yapısı ve cilt dokusu incelenerek en doğru dozaj belirlenmekte ve uygulama sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. 

Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Çene dolgusu uygulaması yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanır. Enjeksiyonla yapıldığı için hiçbir şekilde ameliyat izi kalmaz. Hasta uygulama bittiği andan itibaren günlük hayatına devam edebilir. Fakat çene dolgusu da diğer tüm dolgu çeşitleri gibi geçici bir uygulamadır. Çene estetiğinin kalıcı olması için düzenli olarak tekrar edilmesi gerekir. Hastanın genetik yapısına, cilt özelliklerine ve mimik kullanma sıklığına bağlı olarak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Çene dolgusu genellikle 1,5 – 2,5 yıl arasında etkilerini gösterir. Bu süre tamamlandıktan sonra uygulamayı tekrarlamanın hiçbir sakıncası yoktur. 

Çene Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

Dünyanın her yerinde estetik ve dolgu uygulamalarının fiyatları değişkendir. Ankara’da da çene dolgusu farklı fiyatlandırmalarla karşınıza çıkacaktır. Bunda hastanın çene yapısı, uygulanacak dozun miktarı ve ek dolgu işlemlerine ihtiyaç duyulup duyulmayacağı belirleyicidir. Kliniğimizdeki her bir hastamıza, ön muayeneden sonra, uygulanacak tedavi doğrultusunda çene dolgusu fiyatı belirtilir. Ankara çene dolgusu fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizi arayabilir ve size uygun çene dolgusunun fiyatlarını öğrenebilirsiniz. 

Şimdi Ara!
Yol Tarifi