Thulium Lazer

Thulium Lazer Ankara

Baby Face Beauty olarak da bilinen Thulium lazer, FDA onaylı, dünya çapında etkisi kabul görmüş en yeni lazer uygulamalarından biridir. Thulium Lazer Ankara; diğer lazer uygulamalarına göre daha kolay uygulanması, uygulama süresinin kısa olması ve hastaya daha az acı vermesi nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen lazer uygulamasıdır. Cildin üst katmanını koruyarak cildin çok daha sağlıklı şekilde yenilenmesini ve beslenmesini sağlayan lazer uygulaması yalnızca tek seansta tamamlandığı için de en avantajlı lazer uygulamalarından biridir. Ankara’daki kliniğimizde de Thulium lazer uygulaması, Prof. Dr. Erol Koç’un deneyimiyle yapılmaktadır.

Thulium Lazer Nedir?

Thulium lazer, tıpkı fraksiyonel CO2 lazer uygulamasında olduğu gibi cildin üst katmanını atlayarak, dokuların içine temas eder. Ciltte mikron düzeyinde incecik kanallar ajan Baby Face Beauty lazer, cildin yenilenmesini sağlar. İyileşirken cilt kanalların olduğu yüzeydeki derileri kabuklandırarak temizler. Böylece bölgedeki melaninin parçalanması ve leke görünümünün kaybolması sağlanmaktadır. Cildin üst tabakasına fazla zarar vermediği için cildi daha az yorar ve dış etkenlere karşı korunaklı kalmasını sağlar.

Thulium Lazerin Avantajları Nelerdir?

Thulium lazerin sağladığı en büyük avantaj işlemin süresini ve hissedilen acı miktarını azaltmasıdır. Normalde 10 – 30 dakika arasında tamamlanan lazer uygulaması Thulium lazer ile 7 – 10 dakika arasında tamamlanmaktadır. Baby Face Beauty lazerin en büyük avantajlarından biri de acının neredeyse yok denecek kadar az hissedilmesidir. Tedavi sırasında anestezik krem uygulamasına ihtiyaç duyulmaz. Böylece hasta tedavi sürecini çok daha kolay tamamlar. Hemen günlük hayata dönülebilir ve ciltteki iyileşme anında fark edilir. Hızlı etki etmesi hastalarımızın Thulium lazer uygulamasını tercih etmesindeki en önemli sebeplerden biridir. İşlemin etkileri hemen kendini gösterir ve leke görüntüsü azalmaya başlar.

Thulium Lazer Kaç Seansta Tamamlanır?

Thulium tedavisi genellikle tek seansta tamamlanır. Diğer lazer uygulamalarında işlemin etkili olabilmesi için en az 2 – 3 seans uygulanması gerekmektedir. Seansların arasına, hissedilen yoğun etki nedeniyle 4 hafta konulur. Bu durum, tedavi sürecini uzatmakta ve etkin sonuçların daha geç görülmesine neden olmaktadır. Thulium lazer, bu süreyi kısaltarak hızlı, pratik ve etkin çözümler sağlar. Yalnızca çok derin, güneş ve akne lekelerinde birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Bu sürecin takibi yapılarak, doktor tarafından hastaya bilgi verilir.

Thulium Lazer Hangi Cilt Sorunlarının Tedavisinde Kullanılır?

Thulium lazer ile neredeyse tüm cilt sorunlarının tedavisi mümkündür. Güneş ve akne lekelerinin yanında yaşlılık lekeleri de Thulium lazer ile tedavi edilebilir. Thulium lazerin en sık kullanıldığı cilt sorunları:

  • Melazma
  • Güneş ve doğum lekeleri
  • Yaşlılık lekeleri
  • Akne ve sivilce izleri
  • Nedeni bilinmeyen leke ve döküntüler

Thulium lazer, aynı zamanda anti – aging uygulamaları ve gözenek sıkılaştırılması amacıyla da kullanılabilir.

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium lazer uygulamasında öncelikle cilt temizlenir. İşlem acısız olduğu için anestezi yapılmadan, doğrudan uygulama aşamasına geçilir. Thulium lazer ciltte ince, küçük kanallar açarak cildin yenilenmesini sağlar. Uygulama sona erdiğinde cildin alt katmanlarındaki mikron kanallar, serum ve besleyici kremlerin etkisini çok daha etkin bir şekilde emme özelliğine sahiptir. Lazer tedavisi tamamlandıktan hemen sonra cildin yenilenme sürecini hızlandırması ve bakım yapması için özel krem ve serumlar uygulanır. Thulium lazerin açtığı kanallar aracılığıyla cildin en alt tabakası bile yenileyici enzim ve proteinleri emer. Böylece sağlıklı doku oluşumu desteklenirken cildin renginin açılması ve ışıl ışıl görünmesi de sağlanır.

Ankara Thulium Lazer Fiyatları

Lazer ile leke tedavisi uygulamaları arasında en işlevsel ve kolay olanı olan Thulium lazer, bugün, Ankara’da birçok klinikte yapılan bir uygulamadır. Prof. Dr. Erol Koç’un muayenehanesinde de yapılan Baby Face Beauty lazer, herhangi bir yan etki ya da acı olmadan dengeli ve canlı bir cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur. Eğer Baby Face Beauty Thulium lazer fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Cilt sorunları ve estetik operasyonlarla ilgili tüm merak ettikleriniz için kliniğimizden randevu alabilir ve ön muayenizi tamamladıktan sonra size uygun yöntemle hayalinizdeki cilde sahip olabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi