Çene Botoksu

Çene Botoksu Ankara

Çene botoksu (masseter botoks), köşeli çene yapısına sahip kişilerin sıkça tercih ettiği botoks uygulamalarından biridir. Günümüzde ünlüler tarafından da sıkça tercih edilen bu botoks uygulaması Hollywood botoksu olarak da bilinmektedir. Hollywood çenesi, köşeli çene görünümünü daha yumuşak hatlı, oval bir çene görüntüsüne dönüştürmek için yapılır. Çene botoksu Ankara’da birçok klinikte uygulanmaktadır. Prof. Dr. Erol Koç, çene botoksunun oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen dikkat ve deneyim isteyen bir uygulama olduğuna dikkat çekmektedir. Bu yazımızda, “Çene botoksu nedir?”, “Çene botoksu nasıl yapılır?” sorularına cevap vereceğiz. Çene botoksu hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve Ankara’da çene botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için ise dilediğiniz zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Çene Botoksu (Masseter Botoks) Nedir?

Masseter botoks olarak da bilinen çene botoksu, çenedeki masseter kasına uygulanan işlemi ifade eder. Genellikle çene küçültmek için yapılan işlem, gerekli durumlarda çenenin daha geniş ve orantılı hâle getirilmesi için de yapılabilmektedir. İdeal yüz görünümü, çenenin burun hizasından sonra V şeklinde inceldiği görüntüdür. Bu görüntü genetik faktörler ya da masseter kasının çok çalışması sonucu genişleyebilir. Ortaya çıkan maskülen görünümü daha estetik hâle getirmek amacıyla çene botoksu sıkça tercih edilir. Acısız ve ağrısız olan bu uygulama kısa sürede tamamlanır ve hasta hemen günlük hayatına ve işine dönebilir. 

Çene Botoksu Nasıl Yapılır?

Çene botoksu ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de çene botoksunun nasıl yapıldığıdır. Çene botoksu; kısa süren, acısız bir işlemdir. Uygulama doğrudan masseter kasına yapılır. İnce iğnelerle kasların üzerine toksin enjekte edilmesi ve bu bölgedeki kasların kısmi felç edilmesi ile yapılan uygulama yaklaşık 6 hafta içerisinde tam etkisini gösterir. Bu süreçte çene yavaşça incelmeye ve estetik bir görünüm almaya başlar. Çene botoksu uygulaması basit bir işlem olmasına rağmen deriye enjekte edilen toksin miktarının çok iyi ayarlanması gerekir. Çene ve dudaklar kişinin karakteristik yüz şeklinde ve ifadesinde oldukça önemli olduğu için çene botoksundan sonra elde edilen görünüm kişinin tüm ifadesini etkilemektedir. 

Masseter Botoks Neden Yapılır?

Botoks uygulamalarının giderek yaygınlaşmasıyla çene botoksu giderek yaygın hâle gelmeye başlamıştır. Özellikle ünlü Hollywood yıldızlarının da yaptırmasıyla “Hollywood çenesi” olarak bilinen ince çene yapısı, kadınlarda güzelliğin temel ölçütlerinden biri hâline gelmiştir. Kare ve köşeli yüz yapısının maskülen bir ifade yaratması ve bakışları olduğundan sert göstermesi nedeniyle birçok kadın masseter botoks uygulamasını araştırmaya başlamıştır. Çene botoksu, oldukça etkili bir uygulamadır. Yapıldıktan sonra kişinin kendini daha iyi hissetmesini ve orantılı bir yüz şekline sahip olmasını sağlamaktadır. 

Çene Botoksu Kimlere Yapılır?

Çene bölgesinde genişlik ya da aşırı incelik olan herkese çene botoksu yapılabilir. Fakat bu noktada çenedeki orantısızlığın sebebinin iyi teşhis edilmesi gerekir. Çene yapısından ya da kemiklerden kaynaklanan orantısızlıklar, botoks uygulamasıyla düzeltilemeyebilir. Bu nedenle botoksu uygulamadan önce mutlaka bir uzmanın değerlendirmesi ve hasta öyküsünün dikkatlice dinlenmesi şarttır. Yüzünde ve dişlerinde enfeksiyon olan hastalara çene botoksu tavsiye edilmemektedir. Masseter botoks, toksin oranının ayarlanması ve doğru bölgeye uygulanması gibi ince detaylar nedeniyle de diğer botoks işlemlerine göre daha hassas bir botoks türüdür. Kliniğimizde, Prof. Dr. Erol Koç tarafından tüm bu işlemler, dikkatlice gerçekleştirilmektedir. 

Ankara Çene Botoksu Fiyatları

Çene botoksunun tüm dünyada yaygınlaşmasıyla ülkemizde de birçok şehirde çene botoksu yapılmaya başlanmıştır. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illerde oldukça yaygın bir uygulamadır. Ankara’daki birçok klinik, çene botoksu işlemini gerçekleştirmektedir. Her hastanın cilt tipi, toksine verdiği reaksiyon ve ihtiyacı olan doz farklı olduğu için çene botoksu kişiye özel planlanması gereken bir tedavidir. Çene botoksu fiyatları Ankara’da bu kriterlere göre incelenmekte ve klinikten kliniğe değişkenlik göstermektedir. Ankara’daki kliniğimizde, kişiye özel çene botoksu tedavi fiyatları da hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir. Ankara çene botoksu fiyatlarını öğrenmek ve hayalinizdeki görünüme kavuşmak için kliniğimizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Şimdi Ara!
Yol Tarifi