Mezobotoks

Mezobotoks Ankara

Yeni nesil botoks uygulamalarından olan mezobotoks, günümüzde tüm dünyada en çok tercih edilen estetik işlemlerinden biridir. Estetik uygulamanın belli olmasını istemeyen, doğallığı ön planda tutan ünlüler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle ismi “sanatçı botoksu” olarak da bilinmektedir. Tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de giderek yaygınlaşan mezobotoks, Ankara’daki kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç tarafından uygulanmaktadır. Bu yazımızda, doğallığı nedeniyle merak uyandıran mezobotoks hakkında bilgi verecek ve merak edilenlere cevap vermeye çalışacağız.

Eğer siz de geçleşirken doğal görünümünüzü korumak istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilir, Ankara’nın güvenilir kliniklerinden birinde mezobotoks işlemini yaptırabilirsiniz.

Mezobotoks Nedir?

 Mezobotoks, mezoterapi ve botoks uygulamalarının güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkmıştır. Klasik botoks uygulaması, ciltteki kırışıklıkları giderirken uygulandığı bölgedeki sinirleri etkisiz hâle getirir. Dolayısıyla yüzde daha donuk bir ifade oluşturur. Bu donuk ifadeyi ortadan kaldıran mezoterapi, cildin elastik yapısını ve doğal görünümü korur. Bu özelliği nedeniyle sanatçılar tarafından sıkça tercih edilen mezobotoks, yurt dışında “sanatçı botoksu” olarak da bilinir. Doğal görünümü önemseyen hastalarımıza Prof. Dr. Erol Koç tarafından da tavsiye edilen mezobotoks hem yüze hem de vücuda uygulanabildiği için daha işlevseldir.

Mezobotoksun Botokstan Farkı Nedir?

Botoks, kırışıklığın gözlendiği bölgedeki kas ve sinirlere botulinum toksin enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır. Mezobotoks uygulamasında ise botulinum toksin kas yapısının içine değil, alt katmanlardaki yağ dokusuna enjekte edilir. Böylece cildin nem dengesi ve esnekliği korunur. Mezobotoksu botokstan ayıran yönlerinden biri de uygulandığı bölgedir. Mezobotoks, yüzle birlikte tüm vücuda uygulanabilir. Botoks ise genelde yüz için tercih edilen bir işlemdir.

Mezobotoks Nasıl Yapılır?

Mezobotoks, “mezoterapi” ve “botoks” işlemlerinin birleşimini ifade eder. Mezoterapi, cildin altındaki yağ tabakasını besleyen ve destekleyen bir tedavi biçimidir. Her iki yöntemde kullanılan malzeme ve tekniğin birleştirilmesiyle oluşan mezobotoks uygulamasında bazen seyreltilmiş botulinum toksini kullanılabilir. Seyreltme için hiyalüronik gibi mezoterapide kullanılan ürünler de doza eklenebilir. Tıpkı botoks uygulamasında olduğu gibi ince iğnelerle enjeksiyon yapılır. Hazırlanan karışım kas dokusuna değil cildin altındaki yağ tabakasına enjekte edilir. Böylece mimik kullanımı engellenmez ve cildin doğallığı korunur. İşlemden önce uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Eğer uygulamadan beklenen sonuç alınmazsa 15 gün sonra işlem tekrarlanabilir. Mezobotoks uygulama süresi botoks uygulama süresinden biraz daha uzundur. Tüm işlem yaklaşık 30 – 40 dakika içerisinde tamamlanır.

Mezobotoks Ne İçin Yapılır?

Mezobotoks uygulaması tıpkı botoks gibi ciltteki kızarıklık ve sarkmaların önlenmesi için yapılır. Uygulama sonunda genç, parlak ve canlı bir cilt görünümü elde edilmesi hedeflenir. Cildin nem kapasitesini artıran bir işlem olduğu için cilde parlaklık verir. Sarkıkların toparlanmasını, ince çizgilerin açılmasını ve çene ovalinin netleşmesini sağlar.

Mezobotoks uygulamasının kalıcı olması için düzenli olarak tekrarlanması gerekir. İşlemin etkisi ortalama 3 – 12 ay kadar kalıcıdır. Bu süre kişinin cilt tipine, yaşına ve uygulanan doza göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara’da Mezobotoks Fiyatları 2021

Estetik ve sağlık alanındaki birçok uygulamayı bulabileceğiniz Ankara, mezobotoks uygulamasının da farklı klinikler tarafından yapıldığı illerimizden biridir. Ankara’daki birçok klinikte mezobotoks yapılmaktadır ve fiyatlar değişkenlik gösterir. Bu nedenle mezobotoksun Ankara’daki fiyatları ile ilgili sabit bir bilgi vermek mümkün değildir. Ankara’da mezobotoks uygulaması yapılan kliniğimizde öncelikle hastanın cilt tipi ve ihtiyaçları incelenir. Uygulama yapılacak karışımın miktarı ve kaç seans uygulama yapılacağına da karar verildikten sonra kişiye özel mezobotoks fiyatı belirlenir.

Ankara’daki mezobotoks fiyatlarını öğrenmek ve işlemin detayları hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla yapılan mezobotoks uygulaması birçok hastamızın idealindeki genç görünüme kavuşmasına yardımcı olmuştur. Doğru uygulandığı takdirde herhangi bir riski olmayan mezobotoks uygulaması, kliniğimizde her cilt tipinden hastaya acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi