Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Ankara

İp ile yüz germe teknikleri, yaşlanmayla oluşan kırışıklık ve sarkmaların önüne geçilmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Cildi birçok yönden destekleyen, kolajen ve gençleştirici asitlerle beslenmesini sağlayan örümcek ağı estetiği aynı zamanda kalın iplerle ciltteki dokuların etkin bir şekilde gerdirilmesini sağlar. İp ile yüz germe teknikleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan örümcek ağı estetiği, yüzün birçok yönden gençleşmesini sağlar. Ankara’daki birçok klinikte yapılan örümcek ağı estetiği, en etkili cilt gerdirme yöntemlerinden biri olduğu için giderek daha çok tercih edilmektedir. Ankara’da örümcek ağı estetiği yaptırmak için Prof. Dr. Erol Koç’tan randevu alabilir ve kısa sürede daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği, diğer iple gerdirme yöntemlerinden farklı olarak cildin birçok noktasından, örümcek ağı gibi işlenen iplerle, gerdirilmesini sağlar. Hem kalın hem de PDO ipler kullanılarak yapılan işlemde cildin elastiki yapısı korunarak kolajen ihtiyacını karşılaması amaçlanır. Yaşlanmayla birlikte ciltte kolajen miktarı azalabilir. Bu da sarkmalara neden olur. PDO ipler, eridikçe cilde ışıltı ve gerginlik veren kolajeni sağlarlar. Bununla birlikte uygulanan kalın ipler ise belirlenen noktalara asılarak cildin etkin bir şekilde gerdirilmesini ve yorgun görünümün ortadan kalkmasını sağlar.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı estetiği de diğer iple yüz gerdirme teknikleri gibi kısa sürede, ameliyatsız olarak tamamlanan bir işlemdir. Öncelikle, uygulama yapılacak bölgenin haritası çıkarılır. Doktor tarafından yüze işaretlenir. Sonra, hastanın acı hissetmemesi için lokal anestezi ile ince iğnelerin giriş – çıkış noktaları uyuşturulur. İşlem süresi genellikle yarım saattir fakat uygulanacak ip sayısına göre bu süre 1 saati bulabilir. Uygulamadan sonra estetiğin etkisi gözle görülür şekilde kendisini gösterir. Hastanın yüzündeki ifadenin oturması ve gerdirme işleminin tam belli olması ise 1 – 3 ay arasında sürebilir.

Örümcek Ağı Estetiği ile Hangi Kusurlar Düzeltilebilir?

Örümcek ağı estetiği cildi birçok noktadan destekleyen ve yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Çok yönlü bir etki sağlar ve aynı anda birçok bölgenin gerginleştirilmesini sağlar. Dolayısıyla cilt bir anda çok daha genç ve enerjik bir görünüme kavuşur. Örümcek ağı estetiği uygulaması ile;

  • Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkıklıklar
  • Göz kapaklarındaki kusurlar
  • Kaz ayağı ve göz bölgesindeki derin çizgiler
  • Ağız ve dudak bölgesindeki sarkmalar, dudak üstündeki kırışıklıklar giderilebilir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Etki Eder?

Örümcek ağı estetiği PDO iplerin cildi besleyen yapısı ve daha kalın iplerin güçlü kaldırma etkisi ise etki eder. PDO ipler eridikçe cilde besleyici ve yenileyici ışıltısını katar. Kalın ipler ise yüzün birçok noktadan gerdirilmesini sağlar. Böylece yüz doğal, genç görünümüne kavuşur. Medikal ilaçlardan çok daha etkili olan bu yöntem sayesinde hastalar kendini daha iyi hissetmekte ve özgüvenleri daha yüksek olmaktadır. Uygulama zararsız olduğu için sürekli tekrar edilebilir ve kişi yaşlanmanın olumsuz etkilerinden sürekli kaçınabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Riskli midir?

Örümcek ağı estetiği biyo-uyumlu materyallerle yapıldığı için cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yıllardır uygulanan ve güvenilirliği ispat edilmiş bir yöntem olan örümcek ağı estetiği, işlemden sonra oluşan hafif bir ödem ve kızarıklık dışında herhangi bir yan etki oluşturmaz. Ödemin kısa sürede atılması için hastaya gerekli durumlarda ağrı kesici reçete edilebilir. Kızarıklık ve ödem genellikle 1 – 2 gün içerisinde ortadan kaybolur.

Örümcek Ağı Estetiği 2021 Fiyatları Nelerdir?

Örümcek ağı estetiği fiyatları değişkenlik göstermektedir. Özellikle birçok farklı bölgede aynı anda uygulama yapıldığı için kullanılan ip sayısı fiyat üzerinde oldukça etkilidir. Ankara örümcek ağı estetiği fiyatları her klinikte farklı aralıklarda olabilir. 2021 örümcek ağı estetiği fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz. Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla yapılan işlemlerle birçok hasta kliniğimizde hayal ettiği genç görünüme kavuşmuştur.

Örümcek Ağı Estetiğinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Örümcek ağı estetiği, kalıcı olmasa da etkisi uzun süren bir işlemdir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte işlemin etkisi ortalama 3 yıl kadar kalıcıdır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi