Kaş Arası Botoksu

Kaş Arası Botoksu Ankara

Botoks uygulamaları, kişilerin hem sosyal hem de psikolojik durumunu olumlu etkileyen işlemlerdir. Yaşlılık nedeniyle oluşan sinirli ve asık suratlı ifadenin sebebi genelde kaş arasında oluşan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklardan kurtulmak, dingin ve canlı bir görünüme sahip olmak her anlamda kişinin motivasyonunu yükseltmektedir. Ankara’daki kliniğimizde kaş botoksu yaptıran birçok hastamız, kontrole geldiklerinde psikolojik olarak kendini çok daha iyi hissettiğini ifade etmiştir. Peki bu süreç nasıl oldu? Yazımızda “Ankara’da kaş arası botoksu fiyatları nelerdir?”, “Kaş arası botoksu nasıl yapılır?” gibi sıkça sorulan sorulara yer vereceğiz. Kaş arası botoksu Ankara için ise Prof. Dr. Erol Koç’un Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilir ve Ankara’nın güvenilir uzmanlarından biriyle botoks sürecini tamamlayabilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Ankara Nasıl Yapılır?

Kırışıklıkların en fazla göze battığı, dolayısıyla en rahatsız edici olduğu bölgelerden biri de kaş arasıdır. Doğrudan kişinin bakışlarını etkileyen ve gülümsemeye rağmen yüzde negatif bir ifade oluşmasını sağlayan kırışıklıklar, botoks ile kolayca yok edilebilir. Kaş arası botoks, kırışıklık görülen bölgeye “botolinum toksin” enjekte edilmesiyle yapılır. Yaklaşık 5 dakika süren bu işlem tamamen ağrısız ve acısızdır. İlk olarak lokal anestezi ve soğuk uygulamayla botoks yapılacak bölge hissiz hâle getirilir. İnce iğnelerle sıvı enjekte edilerek botoks işlemi tamamlanır. Uygulamadan sonra hasta tamamen sorunsuz bir şekilde günlük hayatına dönebilir. Oluşan kızarıklık ve şişlikler ise kısa zamanda iyileşir, kaşların arasında parlak ve pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Ankara Kaş Arası Botoksu Fiyatları Nelerdir?

Ankara’daki kliniğimizde kaş arası botoksu yaptırmak isteyen birçok hastamızın merak ettiği sorulardan biri de budur. Kaş arası botoksu, Ankara’daki birçok klinikte yapılmaktadır. Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla, sorunsuz bir şekilde yaptığımız botoks uygulamasının fiyatları ise değişkenlik gösterebilir. Kaş arası botoks fiyatında; enjekte edilecek doz, işlemin kaç seansta tamamlandığı gibi detaylar belirleyicidir. Bu nedenle net rakamlar için mutlaka Ankara’da botoks yapan yerler ile görüşmeniz tavsiye edilir. Ankara’daki botoks fiyatlarını öğrenmek için dilediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Ankara Ne Kadar Sürer?

Botoks uygulamasıyla ilgili en çok merak edilenlerden biri de botoksun kalıcılığıdır. Botoks, geçici bir uygulamadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Kaş arası botoksu; dudak gibi hareketli dokulara göre daha durağan bir yapıda olduğu için daha uzun süre kalıcı olduğu söylenebilir. Fakat bunda tabii ki kişinin mimiklerini kullanma tarzı /sıklığı ve genetik yapısı oldukça belirleyicidir. Normal koşullar altında kaş arası botoksu ortalama 3 – 5 ay kalıcıdır.

Kaş Arası Botoksu Bakışları Etkiler mi?

Gülmek, sinirlenmek, kızgınlık gibi duygularımızın yansıması mimiklerdir. Bu mimikler bize karakteristik özelliğimizi verse de zamanla kırışıklık olarak cilde yerleşebilir. Genellikle odaklanma, öfke ve mutsuzluk anlarında kaşlarımızı çattığımız için kaş arasında oluşan kırışıklıklar yüze bu ifadeyi katar. Dolayısıyla kaş arası botoksu bakışları doğrudan etkileyen ve kişiye daha yumuşak ve mutlu bir ifade katan bir işlemdir.

Kimler Kaş Arası Botoksu Yaptırabilir?

Kaş arası botoksu her şeyden önce estetik amaçlı yapılan bir işlemdir. Amaç; kişinin kendini daha genç, dinamik ve güzel hissetmesidir. Bu nedenle, bakışlarındaki ifadeden rahatsız olan, yaşlanma belirtilerini gizlemek isteyen herkes botoks yaptırabilir. Botoks, toplumda, kadınlar tarafından daha çok tercih edilen bir işlemdir. Genç kadınlarda ise botoks yaptırma oranı daha düşüktür. 30 yaş öncesinde cilt hâlâ elastikiyetini korur vaziyette ve canlı göründüğü için botoks uygulamasına ihtiyaç duyulmaz. Fakat 30 yaşından sonra başlayan kırışıklıklar için botoks uygulaması gerekebilir. Botoks ile henüz çıkmamış kırışıklıkların da önüne geçildiği için yapılan işlem ciltte tamamen canlı bir görünüm sağlar. Düzenli tekrarlandığında ise kişinin olduğundan genç görünmesini ve çekici bir ifadeye sahip olmasını sağlar.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi