Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Ankara

Dudaklar, yüz ifadesinde ve yüzün karakteristiği üzerinde en önemli etkiye sahip organlarımızdan biridir. Bazı insanlarda doğuştan ince olan ya da zamanla, östrojenin azalmasıyla birlikte incelen dudaklar, dudak dolgusu ile kalınlaştırılabilir. Dudak dolgusu Ankara, zararsız bir uygulama olduğu için sürekli tekrarlanabilir. Kişinin genç görünmesini ve hayalindeki kalın dudaklara sahip olmasını sağlayan dudak dolgusu, birçok kadın için özgüven yükselticidir. Dudak dolgusu, Ankara’nın uzman doktorlarından Prof. Dr. Erol Koç tarafından acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

Peki dudak dolgusu kalıcı mıdır? Hangi maddelerle yapılır?

İdeal Dudak Şekli Nasıldır?

Günümüzün güzellik algısında kalın ve hacimli dudak şekli ön plandadır. Makyajın dikkat çekici durması ve daha hoş bir gülümseme için kalın dudaklar tercih edilmektedir. Bununla birlikte herkesin yüz şekli ve yüzün genel ifadesi ideal dudak şeklinde belirleyicidir. Burun ve dudaklar arasındaki mesafe, çene yapısı, gözlerin konumu değerlendirilerek hasta için ideal dudak şekli ve büyüklüğü belirlenir. Bazı kadınların dudak yapısı doğuştan incedir. Bazı kadınlarda ise yaşın ilerlemesi ve östrojen azalmasıyla birlikte dudaklarda incelme görülür. Yüzün simetrisini bozan bu gibi durumlarda, uzman doktorlar, kişinin yüz şeklini ve dudak yapısını dikkate alarak ideal dudak şeklini belirler. Genel anlamda söyleyecek olursak üst ve alt dudakların simetrik şekilde olduğu, dudağın hafif dolgun, ıslak ve hacimli göründüğü dudak şekli, günümüzde birçok kadının güzelliğine güzellik katan ideal dudak biçimdir.

Dudak Dolgusunun İçeriği Nedir?

Dudak dolgusu, ciltte zaten var olan maddelerin dudağa enjekte edilmesiyle yapılır. Dolgunlaştırma işlemi yapılacak dudağın yapısına ve uygulanacak işleme göre farklı dolgu maddeleri kullanılabilir. Fakat günümüzde, dudak dolgunlaştırma işlemi için en çok tercih edilen dolgu maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, cildin kendi doğal dokusunda mevcuttur. Uygulamadan sonra dudakların ve dudak çevresinin daha belirgin olmasını sağlayan hyalüronik asit, göz altı ışıltı dolgusu ve nem dolgusu gibi farklı dolgu çeşitlerinde de kullanılmaktadır.

Dudak Dolgusu Ankara Zararlı mıdır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi dudak dolgusunda kullanılan madde, cildin kendi yapısında da olan bir maddedir. Nadir durumlar dışında, vücut bu maddeyi kabul eder ve herhangi bir olumsuz tepki vermez. Fakat doğru doz, doğru bölgeye doğru teknikle enjekte edilmediğinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle dudak dolgusunun alanında uzman bir doktor tarafından uygulanması ve düzenli muayenelerin yapılması oldukça önemlidir. Prof. Dr. Erol Koç, dudak dolgusu konusunda Ankara’nın güvenilir isimlerinden biridir. Eğer Ankara’da dudak dolgusu yaptıracaksanız kliniğimize başvurabilir; bizimle iletişime geçerek Ankara dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ankara Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunun nasıl uygulandığı ve uygulama esnasında ağrı hissedilip hissedilmediği konu hakkında en çok merak edilenlerden biridir. Botoks ve dolgu uygulamalarında kullanılan iğneler, uygulamanın acı verici olduğu yönünde yanlış bir algı oluşturabilir. Aksine, dudak dolgusu acısız bir işlemdir. İşlemden önce dolgu yapılacak bölge anestezik jel ile uyuşturulur ve dudak hissiz hâle getirilir. Bölgedeki hacim kaybına ve istenen dolgunluk miktarına göre uygulanacak hyalüronik asit miktarı belirlenir. Sonrasında uzman bir hekim tarafından jel kıvamındaki dolgu maddesi dudağa yavaşça enjekte edilir. İşlem yaklaşık 20 – 30 dakika sürer. Hasta, dolgu yaptırdıktan sonra hemen günlük hayatına dönebilir. Dudak dolgusu ile daha feminen ve çekici bir görünüm elde edilir. Birkaç hafta sonra uygulama yapılan bölge tamamen iyileşir ve dudaklar istenen hacimli görünüme sahip olur.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgusunun bilinen, yaygın bir yan etkisi yoktur. Uygulama sağlık açısından risksiz ve basit bir işlemdir. Yine de, işlem enjeksiyonla yapıldığı için bazı yan etkiler görülebilir. Kısa sürede kaybolan ödem ve şişlik, en sık rastladığımız yan etkilerdendir. Ödem ve şişme için genelde ek bir tedavi uygulanmaz. Dudaklar 1 – 2 gün içerisinde normal hâline döner. Bu süreci hızlandırmak için hasya ilk 24 saat içerisinde ödemi artıracak çok sıcak ya da çok soğuk içeceklerden kaçınabilir.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle beraber dolgunun etkisi en fazla 12 ay içerisinde sona erer. Dudak hareketli bir doku olduğu için dudak dolgusunun etkisi diğer dolgu türlerine göre daha kısadır. Dudak dolgusu genelde 6 – 12 ay içerisinde sona erer ve etkisi geçtikten sonra tekrarlanabilir. Uygulama sayısında hiçbir kısıtlama yoktur. Hasta istediği sürece dudak dolgusunu yenileyebilir.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi