Dermaroller – Dermapen

Dermaroller – Dermapen Ankara

Dermaroller – Dermapen Ankara uygulamaları, “mikroiğneleme” olarak bilinen estetik teknikte kullanılan yöntemlerdir. Dermaroller ve çok daha gelişmiş hâliyle dermapen; cildin yenilenmesi, sıkılaşması, ölü tabakanın atılması ve kırışıklıkların giderilmesinde etkin sonuçlar veren tedavilerdir. Birçok milimetrik iğnenin cilde girip çıkmasıyla cildin yenilenme sürecini hızlandıran uygulama, Ankara’daki kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla yapılmaktadır. Yazımızın devamında dermaroller, dermapen ve mikroiğneleme teknikleri hakkında genel bilgileri bulabileceksiniz. Daha detaylı bilgi almak ve Ankara’da dermaroller – dermapen uygulamasıyla cildinizi yenilemek içinse muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Dermaroller – Dermapen Ankara Nedir?

Dermaroller ve dermapen, mikroiğneleme ile cilt kusurlarını azaltmak/ yok etmek amacıyla günümüzde en sık kullanılan iki farklı tekniktir. Her iki yöntemde de uygulamanın mantığı aynı olsa da rahatlık ve uygulama konforu açısından dermapen’in daha modern bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

0,5 – 2,5 mm arasındaki mikro iğnelerle kaplı bir silindirin cildi temizlemesi ve yeni hücre oluşumunu desteklemesi işlemine “dermaroller” adı verilmektedir. Silindir, deri üzerinde hafifçe gezdirilir ve cildin ölü ve hasarlı deriden temizlenmesi amaçlanır.

“Dermapen” ise mikroiğnelemede kullanılan uygulaması daha kolay ve hasta açısından da daha konforlu olan estetik tekniktir. Dermaroller tedavisinde kullanılan iğneler, uzun ince bir cihazın üzerine yerleştirilmiştir. Cihaz, iğnelerin cilde giriş çıkış hızını ayarlar ve uygulamanın daha verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Dermaroller ve dermapen tekniklerinde kullanılan iğneler; ince, milimetrik iğnelerdir. İşlemin sağlıklı olması ve yan etkilerin en aza indirilmesi için kullanılan iğnelerin çapı 0,25 mm’yi geçmemelidir. Uzunluğu ise uygulama yapılan bölgenin özelliklerine göre belirlenir. Yüz için ideal iğne uzunluğu 1,5 mm iken el ve boyun gibi ince derili bölgelerde bu rakam değişebilir.

Dermoroller – Dermapen Ankara Tedavisi Acılı mıdır?

Uygulamanın aynı anda cilde girip çıkan birçok iğne ile yapılması akla direkt acı ve ağrı ile ilgili soruları getirmektedir. Dermaroller ve dermapen uygulamasında hafif ağrı ya da acı hissedilebilir. Fakat uygulama öncesinde kullanılan anestezik kremler sayesinde tedavi kolayca tamamlanmaktadır. İşlemden yaklaşık 30 dakika önce anestezik krem uygulaması yapılır ve cilt tam anlamıyla hissizleştiğinde seans başlar.

Mikroiğneleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavinin doğru bir şekilde uygulanması için cildin temiz olması oldukça önemlidir. Öncelikle ciltteki makyaj kalıntıları ve kirler antiseptikler ile temizlenir. Mikroiğneleme sırasında kullanılan tüm iğneler steril ve tek kullanımlıktır. Dolayısıyla iğneden kaynaklı enfeksiyon riski yoktur. Mikroiğneleme için kullanılan dermoroller ya da dermapen ciltte gezdirilerek uygulanır. İşlemden sonra hafif kanama ya da ödem görülebilir. Seans bittiğinde uygulanan rahatlatıcı serum ve kremler cildin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca seans sonunda cildinize soğuk kompress uygulayarak kan akışını düzenleyebilir ve cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz. İşlem, yüz bölgesinde yaklaşık 20 dakika sürer. Eğer dekolte bölgesi, boyun veya eller de işleme dahil edilecekse bu süre 30 – 40 dakikayı bulabilir.

Mikroiğneleme Kaç Seansta Uygulanır?

Dermaroller ya da dermapen uygulamalarının etkisini gösterebilmesi için tekrarlanması gerekir. Seanslar arasına, cildin kendini yenilemesi ve güçlenmesi için genellikle 4 hafta ara koymaya özen gösteririz. Seans sayısı ise hastanın cilt özelliklerine, alınmak istenen sonuca ve tedavinin gidişatına göre belirlenir.

Dermaroller ve Dermapen Ne İçin Yapılır?

Dermaroller ve dermapen, ciltteki birçok sorunun çözümünde etkili olan, çok yönlü bir uygulamadır.

  • Akne ve sivilce izlerinin geçirilmesi
  • Güneş lekelerinin yok edilmesi
  • Çatlak ve kırışıklık tedavisi
  • Ciltteki renk eşitsizliklerinin giderilmesi
  • Çene, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların tedavisi için mikroiğneleme teknikleri kullanılabilir.

Dermaroller ve Dermapen Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mikroiğneleme tedavilerinden sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu güneş kremi kullanımıdır. Dermaroller ve dermapen uygulamalarından sonra yenilenme sürecine giren cilt güneş ve dış etkenlere karşı hassaslaşır. Yeni leke oluşumu gibi istenmeyen durumlardan korunmak için yüksek koruma faktörlü bir güneş kreminin kullanılması şarttır. Dermaroller ve dermapen ilk aşamada gözenekleri açarak cildi sıkılaştıran ve temizleyen ürünlerin etkisini artırır. Bu istenen ve iyi bir yan etki olmasına rağmen ürün tercihleri bu noktada önemlidir. Cilde ağır gelen, hasara neden olan ya da ağır kimyasallar içeren ürünlerin kullanımından kaçınmak gerekir. Bu nedenle kullandığınız ürünler hakkında mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Ankara Dermaroller – Dermapen Fiyatları

Tedavi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de tabii ki dermaroller ve dermapen fiyatlarıdır. Uygulama yapılan bölge ve seans sayısı dermaroller – dermapen fiyatlarında belirleyicidir. Ankara dermaroller ve dermapen fiyatlarını öğrenmek ve Prof. Dr. Erol Koç’tan randevunuzu almak için dilediğiniz zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi