Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Ankara

Genç ve sağlıklı görünen cildin sırlarından biri de dolgun ve orantılı görünen yanaklardır. Elmacık kemiklerinin çıkık, yanakların kalkık ve orantılı olduğu görünüm, estetik açıdan ideal kabul edilir. Yaşla birlikte kolajen miktarındaki düşüş, cildin elastik yapısını kaybetmesi ve yağ dokularının azalması, yanaklarda çökme ve sarkmalara neden olabilir. Sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmasa da bu görüntü, estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilir ve yorgun görünmesine neden olabilir.

Yanak dolgusu, yanakların toparlanıp gergin hâle getirilerek kişinin genç ve enerjik görünümünü geri kazanmasını amaçlar. Prof. Dr. Erol Koç tarafından Ankara’da, yanak dolgusu ve bu işlemi tamamlayıcı diğer dolgu uygulamaları titizlikle yapılmaktadır.

Yanak Dolgusu ile Nasıl Sonuçlar Alınır?

Yanak dolgusu ile yanaklarda görülen birçok sorun acısız, ağrısız ve ameliyatsız şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle yanaklarda görülen sarkma ve çökmeler yanak dolgusu ile engellenir. Aynı zamanda aşırı zayıflık ve genetik özelliklerden kaynaklanan çökük yanak tipi de yanak dolgusu ile daha dolgun hâle getirilebilir. Bunun yanında yanakların orantısızlığından kaynaklanan asimetrik yüz ifadesi de yanak dolgusu ile düzeltilebilir. Yanak bölgesinin hafifçe kalkık, yuvarlak hatlı ve dolgun görünüme kavuşması yüzün gençleşmesine ve yan profil görüntüsünün daha çekici hâle gelmesine yardımcı olur. Yanakların daha belirgin ve dolgun olması, göz oyukluğunun azalması, burnun daha orantılı görünmesi ve alın – çene dengesinin sağlanmasında da etkilidir.

Yanak Dolgusunda Hangi Madde Kullanılır?

Yanak dolgusu yapılırken birçok dolguda olduğu gibi hyalüronik asit kullanılır. Hyalüronik asit, cildin yağ ve nem dengesini korumasını, daha gergin ve ışıltılı görünmesini sağlar. Alerjen etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü hyalüronik asit, cildin doğal yapısında da bulunur.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu, kanül isimli ince iğnelerin yanaklara belirli oranlarda hyalüronik asit enjekte etmesiyle yapılır. Lokal anestezi altında yapılan işlem tamamen ağrısız ve acısızdır. Öncelikle hastanın yüzündeki estetik kusurların belirlenmesi, doğru işlem ve dozajın belirlenmesi sonra da enjeksiyonun yapılacağı noktaların tespit edilmesi gerekir. Yanak görüntüsünün doğal olması ve estetik işlemin belli olmaması için uygun dozajın belirlenmesi şarttır. Bu nedenle yanak dolgusu da diğer tüm dolgu işlemleri gibi uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Yanak dolgusu, Ankara’daki kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla yapılmaktadır. Eğer dolgu uygulamasını tamamlamak için yapılacak ek işlemler varsa (elmacık kemiği dolgusu, çene dolgusu vb.) bu süreç hastalarımızla detaylı olarak konuşulur ve uygun dozaj belirlenir.

Yanak Dolgusu Kaç Dakikada Uygulanır?

Yanak dolgusu, acısız olduğu kadar da basit ve kolay uygulanan bir işlemdir. Yaklaşık 15 dakika içerisinde tüm işlemler tamamlanır.

Yanak Dolgusu Ağrı ya da Acıya Sebep Olur mu?

Yanak dolgusu yapılırken, anestezik kremler kullanılır. Dolayısıyla hastalarımız işlem esnasında hiçbir rahatsızlık hissetmez. Fakat yanak dolgusu yaptırmak isteyen hastaların bir diğer merak ettiği konu da işlemden sonraki süreçtir. Enjeksiyon nedeniyle yanaklarda hafif kızarıklık ve ödem görülmesi normaldir. Bu kızarıklık ve ödem işlemden sonra en geç 3 – 4 saat içerisinde kaybolur. Nadir durumlarda, hassas ciltlerde, ödem 2 – 3 gün kadar devam edebilmektedir. Bunun dışında herhangi bir risk yoktur ve uygulamadan sonra hasta günlük hayatına hemen dönebilir.

Yanak Dolgusu Kaç Seansta Tamamlanır?

Yanak dolgusu için genelde tek seans yeterli olmaktadır. Kontrol muayenesinde hastanın cildi ve dolgunun etkinliği gözlenir. Eğer ihtiyaç duyulursa ek dolgu yapılabilir.

Yanak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Yanak dolgusu, geçici bir uygulamadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte kalıcılığı 1,5 yıla kadar devam eder. Bu sürede kişinin hayat tarzı, alışkanlıkları, mimik kullanımının derecesi ve cilt tipi de etkilidir.

Ankara’da Yanak Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

En kalabalık ve büyük şehirlerimizden biri olan Ankara’da yanak dolgusuna olan talep oldukça fazladır. Bu nedenle yanak dolgusu fiyatları, Ankara’daki kliniğimize en çok sorulan sorulardan biridir. Yanak dolgusu yapılırken ek dolgulara ihtiyaç olup olmadığı, dolgunun dozajı, hastanın yüz yapısı vb. birçok değişken dikkate alınır. Her bir yanak dolgusu uygulaması kişiye özeldir. Dolayısıyla yanak dolgusu fiyatları da kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara yanak dolgusu 2021 fiyatlarını öğrenmek ve işlem hakkında detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi