Masseter Botoks

Masseter Botoks Ankara

Günümüzde, botoks vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Estetik amacıyla yapılan botoks uygulaması sayesinde birçok kusur düzeltilebilir. Buna çene estetiği de dahildir. Çenede yer alan masseter isimli kasın normalden büyük ya da küçük olması hâlinde estetik operasyona ihtiyaç duyulabilir. Yüzün estetik görünümü ve karakterinde önemli yeri olan çene ve dudaklara yapılan dolgu, kişinin özgüvenini yükselterek kendini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Masseter botoks, Ankara’da birçok klinikte yapılmaktadır. Güvenilir ve deneyimli bir uzmanla botoks uygulamasını tamamlayabileceğiniz adreslerden biri de kliniğimizdir. Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla yapılan masseter botoks uygulaması, ağrısız bir şekilde kısa sürede tamamlanan bir işlemdir.

Masseter Botoks Nedir?

Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği botoks uygulamalarından biri masseter botokstur. Çene şeklinin kadınlarda burun hizasından itibaren aşağıya doğru V şeklini alması beklenir. Kare yüz şekli maskülen bir görünüm yarattığı ve kişinin ifadesini daha sert hâle getirdiği için kadınlar tarafından tercih edilmez. Erkeklerde ise hafif köşeli yüz hatları daha çekici kabul edilir. Kadınlarda, köşeli yüz hatlarını, oval ve yumuşak yüz hatlarına dönüştürmek için yapılan botoks işlemine masseter botoks adı verilir. Masseter botoks, genelde çene küçültmek için yapılan bir uygulama olsa da çene genişletme amacıyla da yapılabilmektedir.

Masseter Botoks Neden Yapılır?

Çok sakız çiğnemek ya da sık sık sert gıdalar tüketmek masseter kasının büyümesine ve yüzde orantısız bir görünüm oluşturmasına neden olabilir. Masseter botoks uygulaması, bu bölgedeki genişlikten yakınan kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Yüzün daha ince ve orantılı görünmesini sağlayan masseter botoks uygulaması kişinin özgüvenini yükseltir ve daha yumuşak bir ifade sağlar. Masseter botoksu estetik amaçlı yapılan bir operasyondur ve kişinin hem aynaya baktığında hem de sosyal hayatında kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Masseter Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Masseter botoks uygulaması oldukça kolay uygulanan ve acısız bir uygulamadır. Yaklaşık 20 dakika içerisinde tamamlanır ve hasta normal hayatına geri dönebilir. Uygulamada sağladığı bu kolaylık sayesinde cerrahi işlemden çok daha avantajlıdır. Masseter botoks uygulaması tüm botoks uygulamaları gibi kolayca uygulansa da uzmanlık ve deneyim isteyen bir uygulamadır. Uygulanacak toksin miktarı ve doz ayarının çok iyi ayarlanması gerekir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulanmalı ve düzenli takibi yapılmalıdır.

Masseter Botoks Uygulaması Kimlere Yapılır?

Masseter botoks uygulaması alt yüz bölgesini inceltmek isteyen tüm kişilere yapılabilir. Kişinin dişlerinde ya da cildinde herhangi bir enfeksiyonun olmaması önemlidir. Eğer düzeltilmek istenen köşeler çene yapısından kaynaklanıyorsa bu durumda masseter botoks uygulaması yapılamaz. Aynı zamanda hastanın toksine karşı alerjik reaksiyonu olmaması ve çene yapısının oturması açısından 20 yaşını geçmiş olması önemlidir.

Masseter Botoks Tedavisi Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Tüm botoks uygulamaları gibi masseter botoks uygulaması da geçici bir uygulamadır bu nedenle düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Uygulama yapıldıktan yaklaşık 1 ay sonra çene ideal görüntüsüne kavuşur. Uygulamanın kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmektedir. Bazı hastalarda cilt daha elastik yapıdadır ve kaslara uygulanan toksinin etkisi çabuk geçer. Bazı hastalarda ise 6 aydan uzun kalıcılık gözlenebilmektedir. Fakat hastaların genelinde masseter botoks tedavisinin kalıcılığı 6 aydır. Botoks uygulamasının her ayda bir tekrarlanması gerekmektedir.

Ankara Masseter Botoks Fiyatları

Masseter botoks, Ankara’daki birçok klinikte farklı fiyat aralıklarında uygulanmaktadır. Prof. Dr. Erol Koç tarafından Ankara’daki kliniğimizde uygulanan masseter botoks uygulaması için fiyatlar belirlenirken hastanın cilt özellikleri ve uygulanacak doz dikkate alınır. Her hastanın yüz tipi ve çene yapısı farklı olduğu için kişiye özel tedavi yöntemi belirlenir. Fiyatlar da uygulanan tedaviye göre ve kişiye özel olacaktır. Ankara’da masseter botoks tedavisi görecek hastalar farklı kliniklerden farklı fiyatlar alabilirler. Ankara’nın uzman ve güvenilir doktorlarından biri olan Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan masseter botoks fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizi arayabilir; dilediğiniz zaman randevunuzu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi