Cosmelan – Dermamelan

Cosmelan – Dermamelan Ankara

Cosmelan – Dermamelan, günümüzde uygulanan en pratik leke giderme yöntemlerinden biridir. Tedavi, tamamlayıcı kozmetik ürünlerle birlikte uygulanır. Oldukça basit ve hızlı etki gösteren bir uygulama olmasına rağmen cildin dış etkenlerden korunması ve bu konuda hassas olunması önemlidir. Cilt korunduğu takdirde her mevsim uygulanabilen cosmelan – dermamelan tedavisi ile sivilce, akne lekeleri ve doğum lekeleri giderilebilmektedir. Yazımızda, cosmelan – dermamelan uygulaması hakkında bilgi vereceğiz. Prof. Dr. Erol Koç tarafından Ankara’daki kliniğimizde de yapılan cosmelan – dermamelan fiyatları ve aklınıza takılan diğer sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cosmelan – Dermamelan Nedir?

Diğer leke tedavilerinin aksine tek seansta uygulanabilen cosmelan – dermamelan tedavisi aslında asit ve vitaminlerle zenginleştirilmiş bir maskedir. Azeleik asit, askorbik asit, fitik ve kojik asitlerin besleyici vitaminlerle bir araya gelmesiyle kolajen üretimi desteklenir. Cosmelan – Dermamelan tedavisi, tek seansta, güçlü bir maske ile uygulansa da aslında krem ve nemlendiricilerle desteklenen kapsamlı bir süreci içerir. Tek seansta uygulama yapıldıktan sonra hastanın mutlaka doktorun verdiği nemlendirici ve devam kremini kullanması gerekmektedir.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Cilde rengini veren moleküllerin artışının durdurmak; Cosmelan – Dermamelan tedavisinin temel prensibidir. Tedavide uygulanan maskeler leke yapımına neden olan enzimlerin baskılanmasını sağlar. Maskenin bir diğer etkili yönü ise içerisindeki besleyici vitamin ve aminoasitler sayesinde kolajen üretimini desteklemesidir. Kolajen yönünden güçlenen cilt, yenilenerek lekeli katmanın soyulmasını sağlar. Yaşanan soyulmalar sayesinde cildin üst tabakasındaki renk hücrelerinin yoğunluğu azalır; cilt kendi rengine dönmeye başlar.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Cosmelan – Dermamelan tedavisinin diğer leke tedavilerine göre avantajı tek seansta tamamlanması ve hızlı sonuç vermesidir.
  • Yüze doğrudan uygulanan bir işlem olduğu için bazı hastalarımız işlemin yan etkilerinden çekinmektedir. Fakat Cosmelan – Dermamelan işlemi yan etkileri neredeyse yok denecek kadar az olan bir tedavidir.
  • TCA içermediği için alerji yapmaz ve cilt dostudur.
  • Güneşten korunma sağlandığı sürece her mevsim uygulanabilir.

Cosmelan – Dermamelan Maske Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cosmelan – Dermamelan uygulaması tek seansta yapılan bir uygulamadır. Öncelikle cilt temizlenir. Cilde uygulanan maskenin acı ya da yanma gibi bir yan etkisi etkisi yoktur. Uzman dermatolog, maskeyi sürdükten yaklaşık 30 dakika sonra hasta evine gidebilir. Maskenin etkili olabilmesi için en az 10 saat hastanın yüzünde kalmalıdır. 10 saat sonra hasta yüzünü yıkayabilir. Cosmelan – Dermamelan maskesi, zamanla etkisini gösterir. Önce sivilce lekelerini kızartıp belirgin hâle getirir. Ardından ise kolajen ve enzimleri düzenleyerek leke görünümünü azaltmaya başlar.

Cosmelan – Dermamelan Maske Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cosmelan – Dermamelan uygulamasından sonra cilt soyulmaya başlar. Hızlı bir yenilenme sürecine girdiği için hassaslaşır. Bu süreçte güneş kremi kullanımını aksatmamak önemlidir. Cosmelan – Dermamelan uygulaması maske sonrasında düzenli kullanım için verilen devam kremi ve nemlendirici ile tamamlanan bir tedavi sürecidir. Bu nedenle farklı kozmetik ürünler kullanmak yerine uzman doktorun yönlendirmelerine sadık kalmak ve cildi hasar veren uygulamalardan korumak önemlidir. Cildin soyulma dönemi, kuruma ve çatlamalara da oldukça açık olduğu bir dönemdir. Bu nedenle uygulamadan sonra sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve nemli uygulamalardan kaçınmak gerekmektedir. Aynı şekilde maske uygulaması yapılmadan önce de cildi kurutan, ağır işlemlerden uzak durmak gerekir. Erkeklerin, uygulamadan 2 gün önce tıraş olması tavsiye edilmez.

Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Kimlere Yapılır?

Cosmelan – Dermamelan hamile ve emziren kadınlar dışında 18 yaşını geçmiş her bireye yapılabilmektedir. Özellikle akne tedavisinden sonra kalan sivilce izlerini temizlemek için sıklıkla tercih edilmektedir. Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan incelemelerden sonra, kişinin Cosmelan – Dermamelan tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer hastada herpes vb. cilt enfeksiyonları varsa tedavi ertelenebilir ya da daha uygun bir alternatif önerilebilir.

Ankara Cosmelan – Dermamelan Tedavisi Fiyatları

Cosmelan – Dermamelan tedavisi, Ankara’daki birçok klinikte uygulanan, leke tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Cosmelan – Dermamelan tedavisi uygulayan birçok klinikte uygulamanın fiyatları değişebilir. Her klinik kendi fiyat politikası çerçevesinde bir fiyat verecektir. Ankara’nın cilt hastalıkları ve tedavisinde güvenilir adreslerinden biri olan kliniğimizi arayarak Cosmelan – Dermamelan tedavisi ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi