Migren Botoksu

Migren Botoksu Ankara

Günümüzde giderek yaygınlaşan botoks uygulamaları, hem estetik hem de tedavi amacıyla yapılmaktadır. Estetik ve gençleşme amacıyla yapılan botoksun farklı sorunlara da çözüm getirdiği keşfedildiğinden beri migren ve aşırı terleme gibi sorunlar da botoks ile tedavi edilebilmektedir. Özellikle tedavisi neredeyse imkânsız gibi görülen migren ataklarındaki etkisi, migren botoksu yaptıran kişi sayısını da artırmıştır. Migren botoksu Ankara’daki kliniğimizde de uygulanan bir işlemdir. Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan uygulama hakkındaki genel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda Ankara’da migren botoksu yaptırmak için güvenilir bir adres arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve migren botoksu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Migren Nedir?

Migren; şiddetli, uzun süreli ve zonklayıcı baş ağrılarıyla karakterize olan bir rahatsızlıktır. Hafif seyreden ve günlük yaşamı etkilemeyen baş ağrılarından farklı olarak migren ağrısı, hastanın günlük yaşamını olumsuz etkiler. Kusma, baş dönmesi ve görme kaybı ile birlikte kendini göstererek günlük hayatın olumsuz etkilenmesine neden olur. Yaşayan kişi için de her bir migren atağı acılı ve yıpratıcı bir süreçtir.

Migren yaşayan hastalarda görülen belirtiler:

  • 4 – 72 saat arasında süren uzun baş ağrısı atakları
  • Ağrının “dayanılmaz” olarak tanımlanacak derecede şiddetli olması
  • Genelde başın tek tarafında görülen ve baş hareketleri ile artan ağrı
  • Işık ve sese karşı hassasiyet
  • Görme bozuklukları (bulanık görme, görme kaybı, ışıkların kırılması vb.)
  • Bulantı ya da kusma

Migren Tedavisi Nasıldır?

Migren; yaşam kalitesini düşüren, kişinin okumasına, çalışmasına, günlük işlerini tamamlamasına engel olan ciddi bir rahatsızlıktır. Bugüne kadar migrene kökten çözüm olabilecek bir tedavi henüz bulunamamıştır. Günümüzde migren botoksu olarak adlandırılan botoks uygulamalarının ise migren ataklarını uzun süre ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Migren atakları devamlı olduğu için hastalara önerilen ağrı kesicilerin etkisi kısa olabilmektedir. Genelde migren hastalarının vücudu bu ilaca alışır ve direnç göstermeye başlar. Botoks uygulaması ise botoksun etkisi geçene kadar migren ataklarını engellemeye yardımcı olur.

Migren Botoksu Nereye Yapılır?

Botoks genelde kozmetik amacıyla yüze uygulanan bir işlemdir. Migren tedavisinde ise ağrının ortaya çıktığı ve en çok hissedildiği bölgelere uygulanır. Alın, şakaklar, ense ve boyun bunların başında gelmektedir.

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır?

Her tedavide olduğu gibi öncelikle hasta öyküsü dikkatlice dinlenir ve botoks uygulanacak bölgeler belirlenir. Bu bölgelere botoks uygulamasından önce lokal anestezi ya da soğuk uygulama yapmak gerekebilir. Bölge hissizleştirildikten sonra deriye ince iğnelerle, botulinum toksini enjekte edilir. Uygulama oldukça kısa sürer ve acısızdır. Botoks uygulamasının sağlık açısından herhangi bir olumsuz yan etkisi de bulunmamaktadır. Kısa süren, kolay ve acısız bir uygulama olması nedeniyle Prof. Dr. Erol Koç, migren sorununu yaşayan birçok hastaya botoks uygulamasını önermektedir.

Migren Botoksu Ne Kadar Sürer?

Uygulama yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde sonlanır. Migren botoksu; basit, kolay uygulanan ve etkili bir tedavidir. Kalıcı etki için sürekli tekrarlanması gerekir. Botoks uygulaması genellikle 6 – 9 ay etkilidir. Tabii ki bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı hastalarda migren botoksu 1 yıl kadar kalıcı olabilmektedir.

Ankara’da Migren Botoksu Fiyatları Nelerdir?

Ankara’da migren botoksu yaptırabileceğiniz farklı klinikler mevcuttur. Her klinik kendi tanı ve tedavi süreci gereği farklı fiyatlandırmalar uygular. Aynı zamanda botoks uygulamasının fiyatı da hastanın ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Uygulamanın kaç seansta  tamamlanacağı, dozun ne olacağı ve kaç farklı bölgeye yapılacağı migren botoksu fiyatlarını etkiler. Ankara’da migren botoksu yaptırmak isteyen hastaların çoğu Prof. Dr. Erol Koç ile iletişime geçmektedir. Uzmanlığı ve deneyimi ile Ankara’nın güvenilir doktorlarından olan Prof. Dr. Erol Koç’a migren botoksu hakkında merak ettiklerinizi danışmak ve Ankara migren botoksu fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi