Q Switched Nd YAG Lazer

Q Switched ND Yağ Lazer Ankara

Leke tedavisinde bilinen en etkili uygulamalardan biri lazerle tedavidir. Cilt lekeleri, en inatçı cilt kusurlarından biridir. Fakat teknolojiyle birlikte gelişe lazer uygulamaları leke tedavisinde başarı oranını da yükseltmektedir. Q Switched ND yağ lazer teknolojisi, cilt lekelerinin etkin şekilde temizlenmesini sağlarken dövme silme işleminde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ankara’daki kliniğimizde Q Switched ND yağ lazer ile yaptığımız leke tedavisi ve dövme silme işlemleriyle birçok hastamız istediği temiz cilt görünümüne kavuşmuştur. Yazımızın devamında bu yeni lazer teknolojisi hakkında sıkça sorulanları bulabileceksiniz. Daha detaylı bilgi almak ve Prof. Dr. Erol Koç’a merak ettiklerinizi danışmak içinse kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Q Switched ND Yağ Lazer Nedir?

Q Switched ND lazerler, “yağ lazer” olarak da bilinmektedir. Yağ lazerin günümüzde daha çok tercih edilmesinin nedeni ise enerjiyi eşit dağıtması ve farklı renk – dalga boylarındaki ışınları da hasarlı bölgeye yaymasıdır. Özellikle dövme silme işleminde sıkça tercih edilmesinin nedeni de budur. Renkli dövmelerin ışığı daha kolay emmesini ve daha kolay silinmesini sağlayan teknoloji, epidermis tabakasındaki kolajen miktarını da artırır. Böylece cildin çabucak iyileşmesini ve kendi rengini korumasını sağlar.

Q Switched ND Yağ Lazer ile Hangi Cilt Sorunları Giderilebilir?

Q Switched ND yağ lazerler, farklı cilt lekelerinin etkin çözümünde kullanılabilir. Bunları;

  • Cilt lekeleri
  • Yaşlılık lekeleri
  • Doğum lekeleri
  • Güneş lekeleri
  • Melazma olarak sıralayabiliriz. Bunun yanında Q Switched ND yağ lazerlerin en sık kullanıldığı alanlardan biri de dövme silme işlemidir. Renkli ve siyah dövmelerin iz kalmadan silinmesinde yağ lazerler oldukça etkilidir.

Q Switched ND Yağ Lazer Uygulaması Kaç Seansta Tamamlanır?

Lazer uygulamalarında, uygulama yapılacak bölgenin özelliklerine ve tedavinin türüne göre seans sayısı belirlemek daha doğrudur. İşlem sürecinde uygulama yapılan bölgedeki değişimler gözlemlenerek seans sayısı artırılabilir ya da azaltılabilir. Bunda kişinin cilt özellikleri de etkilidir. Ortalama rakamlardan söz edecek olursak dövme sildirme tedavileri için 4 – 8 seans; akne izi ve diğer cilt sorunları için 10 seans yeterlidir. Dövme sildirme işleminde seansların arasına 4 – 6 hafta koymak gerekmektedir. Bu sürede vücut, parçalanan renk kalıntılarını vücuttan iyice temizler. Diğer cilt sorunları içinse bu kadar beklemeye gerek yoktur. Seanslar her hafta tekrarlanabilir.

Lazer ile Leke Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazer seanslarından sonra bölgede hafif kabarma, su toplama ve kabuklanma görülebilir. Bunlar lazerin sık rastlanan yan etkileridir ve kısa sürede kaybolurlar. Bu süreçte cilt normalden daha hassas olacağı için ekstra bakım, nemlendirme ve temizleme yapılabilir. Fakat kullanılan ürünler hakkında mutlaka uzmanınıza danışmanız gerekir. Bu süreçte, güneş kremlerine her zamankinden daha çok ihtiyacınız olacağını unutmayın! Yeniden leke oluşumunu engellemek için -yaz – kış fark etmeksizin- güneş kremi kullanılması tavsiye edilmektedir.

Q Switched ND yağ lazer tedavisi sonrasında;

  • Tedavinin olduğu günler banyo yapılmaması tavsiye edilir. (Dövme sildirme işlemleri için)
  • Yağ lazer uygulaması ne amaçla yapılırsa yapılsın güneş kremi ihmal edilmemelidir.
  • Aşırı sıcak suyla duş almaktan kaçınılmalıdır.
  • Alkol içerikli temizleyici ve tonikler kullanılmamalıdır.

Q Switched ND Yağ Lazer Hangi Mevsimde Uygulanmalıdır?

Q Switched ND yağ lazer, her mevsimde uygulanabilir. Ancak, hastanın güneş korumasına ekstra önem göstermesi beklenir. Güneş etkisi, hassaslaşan ciltte yeniden leke oluşumunu tetikleyebilir ve cilde zarar verebilir. Bu nedenle tedavi boyunca güneş kremi kullanımı ihmal edilmemelidir. Güneş korumasına dikkat edildiği sürece lazer tedavisi her mevsimde yapılabilir.

Ankara Q Switched ND Yağ Lazer Fiyatları

Q Switched ND yağ lazer fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve seans süresine göre değişmektedir. Seansların süresi ve sayısı ise kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Renkli, büyük dövmeler için belirlenen fiyat ile küçük, siyah bir dövme için uygun görülen fiyat elbette farklı olacaktır. Bu nedenle Ankara’daki Q Switched ND yağ lazer fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca uygulama hakkında diğer merak ettiklerinizi bize sorabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi