Baby Face Beauty

Baby Face Beauty Ankara

Baby Face Beauty Ankara lazer uygulaması yani Thulium lazer, günümüzde cilt lekesi tedavisinde kullanılan en pratik ve en yeni uygulamalardan biridir. Anesteziye ihtiyaç duyulmaması, diğer lazer uygulamalarına göre çok daha kısa sürede tamamlanması ve etkisinin hızlı bir şekilde görülmesi en büyük avantajlarıdır. Günümüzde, estetik uygulamaların giderek daha çok tercih edilir hâle gelmesi, bu alanda yapılan yenilikleri de çoğaltmaktadır. Baby Face Beauty lazer de bu yeni nesil estetik uygulamalarından biridir. Neredeyse tüm cilt lekelerinde kullanılabilen Baby Face Beauty, Ankara’daki kliniğimizde de Prof. Dr. Erol Koç tarafından uygulanmaktadır.

Baby Face Beauty – Thulium Lazer Nedir?

Baby Face Beauty, Thulium lazer olarak da bilinmektedir. Diğer lazer uygulamalarından farklı olarak cildin ilk katmanı lazer ışınlarından etkilenmemektedir. Cildin ilk katmanına lazer uygulanmaması, aşırı hassaslaşmayı engellemektedir. Baby Face Thulium lazer, cildin alt katmanlarına ince, mikron kanallar açılmasını sağlar. Açılan kanallar, cilde uygulanan besleyici ve nemlendirici kremlerin etkisini artırırken cildin yenilenmesini de sağlar. Kanallar iyileşme sürecinde kuruyarak kabuk atarlar. Bu süreçte lekeli bölgede bulunan melanin dokusu parçalanarak cildin eşit renk tonuna sahip olmasını sağlar. Baby Face Beauty Thulium lazer, cildin hem yenilenerek güçlenmesini hem de lekelerden arınmasını sağlayan çok yönlü bir uygulamadır. Bu nedenle -genellikle leke tedavisinde kullanılsa da- anti aging gibi cilt yenileme işlemlerinde de tercih edilmektedir.

Baby Face Beauty’nin Diğer Lazer Uygulamalarından Farkı Nedir?

Acısız

Baby Face Beauty, günümüzde uygulanan en kolay ve çabuk etki gösteren uygulamalardan biridir. İşlemin Baby Face Beauty ile yapılmasının hasta açısından en büyük avantajı acı hissini büyük ölçüde ortadan kaldırmasıdır. İşlemden önce anestezik krem uygulamasına ihtiyaç kalmadan, pratik bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. Böylece hasta da lazer ışınlarının etkisiyle hissedilen batma ve yanma hissini duymamaktadır.

Hızlı Etki

Baby Face Beauty lazer uygulamasının bir diğer olumlu yönü ise sonuçların hemen görülebilmesidir. Klasik lazer uygulamalarında, sonuçlar en az 3 – 4 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar ve yaklaşık 3 – 6 ayda en iyi sonuçları verir. Her seansın arasına da cildin dinlenmesi için süre bırakıldığı için etkin sonuçların alınması uzun sürmektedir. Baby Face Beauty lazer, doğrudan cildin alt tabakasına, hasarlı bölgeye temas ederek bu süreyi gözle görülür şekilde kısaltmaktadır. Genellikle tek seans olarak yapılan işlemin hemen ardından sonuçlar gözlenmeye başlamaktadır.

Kısa Süreli Uygulama

Baby Face  Beauty işleminin bir diğer avantajı da uygulama süresinin daha kısa olmasıdır. Anestezi işlemi ile birlikte 30 – 40 dakikada tamamlanan lazer işlemi, bu yöntemle yaklaşık 10 dakikada tamamlanır. Bu özellik hem doktor hem de hasta için oldukça avantajlıdır.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanır?

Baby Face Beauty yani Thulium lazerin uygulama aşamasında nemlendirici kremlerin besleyici etkisinden de faydalanılır. İşlem tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi steril bir ortamda ve uzman bir doktor tarafından uygulanır. Ankara’da, Baby Face Beauty lazer için güvenilir bir adres arayanlar, kliniğimizle iletişime geçebilirler. Thulium lazer uygulamasından önce cilt derinlemesine temizlenir. Anestezi işlemine gerek olmadan işlem uygulanır. Seans tamamlandığında cildin alt tabakasında mikron kanallar açılmış olur. Bu kanallar tabii ki gözle görülmez. Milimetrik boyutlardadır. Yüzde işlemin etkisiyle hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. İşlem sırasında derinin altında açılan bu kanallar, besleyici serum ve nemlendirici kremlerin iyileştirici etkisini kat kat artırmaktadır. Bu nedenle, doktor tarafından Baby Face Beauty lazer tedavisine özel serum ve besleyici kremler sürülür. Cildin doğrudan alt tabakasına ulaşan bu ürünler, cildin beslenmesine ve lekelerin giderilmesine destek olur.

Baby Face Beauty Tedavisi Hangi Cilt Lekelerinin Tedavisinde Kullanılır?

Thulium lazer, neredeyse tüm cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır.

  • Güneş lekeleri
  • Akne ve sivilce izleri
  • Doğum lekeleri, yanık ve yara izleri Thulium lazer uygulaması ile giderilebilir.

Baby Face Beauty Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

İşlem genellikle tek seansta tamamlanır. Sadece çok derin güneş ve akne lekelerinde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulur. Uzman hekimin kontrol ve değerlendirmesiyle -eğer gerekliyse- sonraki seansların planlaması yapılır.

Ankara Baby Face Beauty Lazer Fiyatları

Baby Face Beauty lazer uygulamasının fiyatları, uygulama yapılan bölgenin özelliklerine göre değişebilmektedir. 2021 Ankara Baby Face Beauty fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Prof. Dr. Erol Koç’tan randevunuzu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi