Hifu, Fokuslu Ultrason

Hifu (Fokuslu Ultrason) Ankara

HIFU olarak bilinen fokuslu ultrason, ameliyatsız ve iğnesiz gençleşme tedavisi görmek isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulamanın temel amacı cilde hiçbir zarar vermeden, sarkmayı yaratan alt katmanlara ulaşmaktır. Fokuslu ultrason; lazer, radyo – frekans vb. ışık enerjisini kullanan cihazlardan farklıdır. Cildin farklı katmanlarına uygulanabilen fokuslu ultrason, farklı cilt tiplerinde de işlem yapılmasını sağlamaktadır. Ankara’daki kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç tarafından HIFU uygulaması yapılmaktadır. 2019 – 2020 fokuslu ultrason fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU yani fokuslu ultrason uygulamasında cildin farklı katmanları hedef alınır. Amaç; cildin hassas üst yüzeyine değmeden orta ve alt katmanların sıkılaştırılması ve yüzde gençleşmenin sağlanmasıdır. Cildin alt kısmındaki farklı katmanlara milimetrik ve noktasal hareketlerle ısı enerjisi yayan fokuslu ultrason, kolajen üretimini artırır. Bu, tamamen fokuslu ultrasona özel bir tekniktir. Ameliyatsız diğer yüz gençleştirme yöntemlerinde kullanılan araç ne olursa olsun öncelikle cildin hassas üst tabakasıyla etkileşime geçer. HIFU, cildin üst tabakasını atlayarak doğrudan dermis ve epidermis gibi hasarlı bölgelere etki eder.

Dokuların uyarılmasıyla artan kolajen miktarı, cildin gençleşmesini ve daha gergin bir yapı kazanmasını sağlar. Fokuslu ultrason sayesinde cilt yaklaşık 2 – 3 ay içerisinde yenilenir. Yaşlanmayla birlikte görülen sarkma ve kırışıklıklar azalmaya; cilt yenilenmeye başlar.

Fokuslu Ultrason (HIFU) Nasıl Yapılır?

Fokuslu ultrason, ameliyatsız bir işlemdir. Uygulaması diğer ameliyatsız gençleşme işlemlerine göre daha pratiktir. Çünkü cilt, hiçbir şekilde iğne ile temas etmez. Sadece tek seansta tamamlandığı için de daha kolay bir uygulamadır. Fokuslu ultrason aracının ucuna takılan ultrasound başlık ile ses dalgaları cilde yayılır. Farklı cilt tiplerine ve hedeflenen sonuca göre cildin farklı katmanlarına etki eden, özel başlıklar bulunmaktadır. 9 mm, 6 mm, 4.5 mm, 3 mm ya da 1.5 mm altına ısı veren başlıklar sayesinde ciltteki farklı sorunlara çözüm bulunabilir. Cilde ulaşan ses dalgaları, cildin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Fokuslu ultrason tedavisinde kullanılan yeni nesil araçlar ise (MF – HIFU sistemi) hem mikro hem de makro bölgelere fokuslanarak daha kapsamlı ve etkin uygulama yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Fokuslu ultrason işlemi yaklaşık 30 – 60 dakikada tamamlanmaktadır.

Fokuslu Ultrason Sonuçları Ne Zaman Gözlenir?

Ameliyatsız gençleşme işlemleri genelde seanslar hâlinde yapılır. En etkin sonuçların alınabilmesi için birden fazla uygulama gerekir. HIFU, yalnızca tek seansta yapılan bir uygulamadır. Ses dalgaları dokulara temas ettiği anda cildin yenilenme süreci başlar. İşlemden sonra hafif ödem ve ciltte gerginlik görülebilir. Bunlar, uygulamanın geçici ve hafif yan etkileridir. Fokuslu ultrasonun tam etkisi yaklaşık 2 ay sonra ortaya çıkar. 1 ay sonra hafif lifting etkisi görülmeye başlar ve ikinci ayın sonunda cilt, iyice gerginleşir ve gençleşir.

Fokuslu Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fokuslu ultrason, sarkma ve kırışıklık görülen yüz ve vücut bölgelerine uygulanabilir. En çok yüz, gıdı bölgesi ve kaş arasındaki deformelerde tercih edilmektedir.

Kimler HIFU Yaptırabilir?

HIFU yan etkisi olmayan, zararsız bir uygulamadır. Bu nedenle 18 yaşını geçmiş, sağlıklı her birey yaptırabilmektedir. Estetik işlem gerektiren sarkma ve kırışıklıklar 30 yaşından sonra belirginleşmektedir. Bu nedenle genelde 30 yaşından sonra HIFU uygulaması yapılmaktadır.

  • Herpes vb. aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere
  • Organ yetmezliği olanlara
  • Hamile ve emzirenlere
  • Diyabet hastalarına fokuslu ultrason tavsiye edilmemektedir.

Fokuslu Ultrasonun Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Fokuslu ultrason, sonuçları kalıcı olan bir uygulama değildir. Fakat etkisi uzun süre kalıcıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1,5 – 2 yıl kalıcı bir uygulamadır. Zararsız bir uygulama olduğu için hasta dilediğinde uygulamayı yenileyebilir. Böylece yaşlanmanın etkileri geciktirilebilir ve kişi yaşlılığın etkilerini cildinden uzak tutabilir.

Ankara HIFU Fiyatları Nelerdir?

HIFU ciltteki pek çok bölgeye uygulanabilir. Sarkma ve kırışıklıkların önüne geçen uygulama, her bölgede farklı fiyatlarda yapılabilir. Uygulanacak atış sayısı, bölgenin hasar derecesi ve hangi bölgeye uygulandığı HIFU fiyatları üzerinde etkilidir.

Ankara’da fokuslu ultrason fiyatları hakkında bilgi almak ve Prof. Dr. Erol Koç’tan HIFU için randevunuzu oluşturmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi