Dinamik Askı İle Yüz Germe

Dinamik Askı ile Yüz Germe Ankara

Yaşlanmayla birlikte yüzde görülen sarkma, yorgun ifade ve derin çizgileri engelleyen operasyonlardan biri de “dinamik askılama” dır. Dinamik askılama, PDO ip asma ve silhouette iple yüz germe uygulamalarının aksine kalıcı etki gösterir. Tıpkı diğer iple yüz gerdirme işlemleri gibi ameliyatsız olan bu işlemde biyo-uyumlu materyaller kullanılır. Kullanılan materyaller cildin altında erimez ve cildin uzun süre gergin yapıda kalmasına yardımcı olur. Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan dinamik askı ile yüz germe uygulaması hakkında bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz. Dinamik askı ile yüz germe işlemine dair genel bilgi edinmek ve sık sorulan sorulara yanıt bulmak içinse yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dinamik Askılama Nedir?

Dinamik askılama, uzun yıllardır, yaşlanmanın ciltteki etkilerinden korunmak ve daha genç görünmek isteyenlerin başvurduğu bir çözümdür. Kaş, alın, çene ve gıdı bölgesine uygulanabilen ip askı yöntemi aynı zamanda göz altı torbası görünümünün azalması ve kaz ayaklarının yok edilmesinde de etkilidir. İple cilt gerdirme için kullanılan diğer yöntemlerin aksine kalıcı etki gösteren dinamik askılama, ileriki dönemde oluşabilecek derin çizgi ve kırışıklıkların önlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Dinamik Askılamanın Farkı Nedir?

Günümüzde, iple yüz gerdirme işleminde farklı materyaller kullanılmaktadır. Kullanılan materyaller, işlemin etkisi ve kalıcılığında da belirleyicidir. Dinamik askılama yönteminde kullanılan ipler, PDO ipler gibi zamanla kaybolmaz. Bu nedenle uygulamanın etkisi uzun sürer.

Dinamik Askılamanın Avantajları Nelerdir?

Dinamik askılama yöntemi kolayca uygulanmasına rağmen güçlü etki eden bir uygulamadır. Yorgun ve yaşlı görünüme neden olan deformelerin giderilmesini sağlar ve kullanılan malzeme cilt ile tamamen uyumludur.

Dinamik askılama;

  • Diğer iple yüz gerdirme teknikleri arasında kalıcılık özelliği ile ön plana çıkar.
  • Kullanılan iplerin yumuşak ve esnek yapıda olması mimik kullanımını engellemez. Böylece hem genç hem de doğal bir görünüm elde edilir.
  • İpler dokulara iyi tutunur. Dokulara uygulanan yüksek güç, bölgedeki sarkma ve kırışıklık oluşumunu iyileştirir ve engeller.
  • Ameliyatsız olduğu için hasta uygulamadan hemen sonra günlük hayatına geri dönebilir.

Dinamik Askı ile Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Dinamik askı ile yüz germe işleminin ilk aşaması, uzman doktorun işlemin yapılacağı bölgeleri seçip işaretlemesidir. Gerdirilecek bölgeler belli olduktan sonra lokal anestezi ile bu bölgeler hissizleştirilir. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra ise uygulamaya geçilir. İşlem yaklaşık 30 – 45 dakika arasında sürer.

Dinamik Askı ile Yüz Gerdirmenin Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

Operasyon tamamlandıktan sonra yüzde herhangi bir iz kalmaz. Yüz gerdirme işlemi dışarıdan belli olmaz. Fakat etkisini hemen gösterir. Gençleşme etkisi bariz bir şekilde fark edilir. Ağrı ihtimaline karşı uygun ilaçlar reçete edilerek operasyon tamamlanır.

Dinamik Askı ile Yüz Gerdirme Fiyatları Nedir?

Dinamik askı ile yüz gerdirmek isteyen hastalar için işlemin nasıl yapıldığı kadar fiyatı da önemlidir. Dinamik askılama, Ankara’da birçok klinikte yapılmaktadır. Her kliniğin dinamik askılama fiyatları da farklıdır. Uygulamanın kendisi de sabit bir ücretlendirme yapmak için uygun değildir. Çünkü her hastada işlem yapılacak bölge sayısı, işlemin nasıl yapılacağı ve ne gibi bir yol izleneceği değişkenlik gösterir. Bu nedenle dinamik askılama öncesinde mutlaka alanında uzman bir doktora muayene olmak ve dinamik askılama fiyatlarını buna göre belirlemek gerekir. Ankara’daki kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan dinamik askı ile yüz gerdirme fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi