Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara

Elmacık kemiklerin belirginliği, günümüzün güzellik algısında en belirleyici kriterlerden biridir. Elmacık kemiğinin çıkık olması ve çene bölgesinin V şeklinde yumuşak bir hatta sahip olması ideal kabul edilen yüz şeklidir. Bu üçgen yüz şeklini elde edebilmek için elmacık kemiği dolgusu kullanılır. Kişiye kattığı genç ve güçlü görünüm nedeniyle ünlüler tarafından sıkça tercih edilen elmacık kemiği dolgusu, ülkemizde de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

Özellikle büyük ve kalabalık olan Ankara’da elmacık kemiği dolgusuna olan talep oldukça fazladır. Prof. Dr. Erol Koç, bu taleple kliniğimize başvuran hastaların ameliyatsız ve ağrısız bir şekilde istediği görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Kişiyi gençleştiren ve yüze daha oturaklı bir ifade katan elmacık kemiği dolgusu, estetik amaçlı dolgu uygulamaları arasındadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Çıkık elmacık kemikleri, kişiye daha genç ve güçlü bir ifade verir. Yüzün çene bölgesinde daha ince görünmesini ve ideal kabul edilen üçgen şeklindeki görünüme sahip olmasını sağlar. Yaşlanmayla beraber elmacık kemiklerindeki dokular çökük hâle gelebilir veya doğuştan elmacık kemikleri belirgin olmayabilir. Yüze ideal şeklini vermek ve estetik görünümü pekiştirmek için elmacık kemiği dolgusu yapılabilir. Zayıflık da yüzün daha çökük görünmesine neden olur. Benzer şekilde hızlı kilo alıp vermek de elmacık kemiğinin üzerindeki dokularda çöküntüye neden olabilir. Elmacık kemiği dolgusu, yüzde oluşan çöküntülerin giderilmesinde de kullanılabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu yapılmadan önce, dolgu yapılacak bölgenin ve hastanın ihtiyaçlarının doğru teşhis edilmesi oldukça önemlidir. Hastanın istekleri ve yüz yapısı doktor tarafından detaylıca değerlendirilir. İşlemde ne kadar doz kullanılacağı ve hangi bölgelere uygulama yapılacağı değerlendirilir. Bu noktadan sonra uygulama aşamasına geçilir. Dolgu uygulaması yaklaşık 20 – 30 dakika sürer ve acısızdır. İğnelerle yapılan bir uygulama olması, yüzünün şeklinden rahatsız olan birçok hastanın uygulamadan kaçmasına neden olmaktadır. Fakat işlem sırasında acı neredeyse hiç hissedilmez. Bölgenin hissizleşmesi için analjezik kremler kullanılır ve işlem kısa sürede, ağrısız ve ameliyatsız şekilde tamamlanır. Dolgu maddesi yüze enjekte edildikten sonra hafif kızarıklık ve şişme görülebilir. Bu genelde geçici bir yan etkidir ve ek bir tedavi gerektirmez.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Elmacık kemiğini doldurmak, daha dolgun ve genç bir görünüm kazandırmak için bölgeye yağ enjekte edilebilir. Fakat günümüzde gelişen imkânlar ve dolgu uygulamalarına getirilen yenilikler sayesinde çok daha sağlıklı ve doğal dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni hyaluronik asit içeren sentetik dolgu malzemeleridir. Hyaluronik, cildin kendi dokusunda da bulunan bir malzeme olduğu için güvenlidir. Elmacık kemiği dolgusu ile birlikte birçok yüz dolgusu uygulamasında da kullanılır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı mıdır?

Dolgu uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte uygulamanın etkisi, içeriği ve yan etkileri konusunda da merak edilenler artmıştır. Elmacık kemiği dolgusu, doğru yöntem ve doğru dozda uygulandığı sürece zararlı bir uygulama değildir. Asit içerikli dolgu malzemesinin bölgede hasara yol açmaması için yavaş ve doğru oranda uygulama hayati öneme sahiptir. Bu noktada sorumluluğun büyük bir kısmı, estetik uzmana düşmektedir. Uygulamada doğan hatalar dışında elmacık kemiği dolgusu, zararsız bir uygulamadır. Alerjen riski yok denecek kadar azdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu da geçici bir dolgudur. Fakat yüzdeki diğer bölgelere göre daha sabit ve hareketsiz bir bölgeye uygulandığı için diğer dolgu türlerine göre daha kalıcıdır diyebiliriz. Elmacık kemiği dolgusunun etkisi yaklaşık 1 – 2 yıl sürer. Bu süre sonunda etkinin devam etmesi isteniyorsa uygulama yenilenmelidir.

Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Ankara’da elmacık kemiği dolgusu yapılan kliniğimizde dolgu işleminin fiyatları değişmektedir. Prof. Dr. Erol Koç’un muayenesinden sonra kişiye özel dolgu dozu, uygulanacak jelin miktarı ve seans sayısı belirlenir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları Ankara’da farklı kliniklerde farklı fiyat aralıklarındadır. Dolgu uygulamalarında Ankara’nın güvenilir adreslerinden biri olan kliniğimizin elmacık kemiği dolgusu fiyatlarını öğrenmek için bizimle dilediğiniz iletişime geçebilir; dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi