İp Askı Uygulaması Ankara

İp Askı Uygulaması Ankara

Günümüzde, yaşlanmanın etkisiyle yüzde çıkan kırışıklıklardan kurtulup genç bir görünüme sahip olmanın birçok yolu var. İp askı ile yüz gerdirme de bunlardan bir tanesi. İp askı ile yüz germe, Ankara’da birçok farklı klinikte yapılıyor. Prof. Dr. Erol Koç tarafından Ankara’daki kliniğimizde de yapılan ip askı ile yüz gerdirme işlemi, özellikle kadınların en çok tercih ettiği estetik uygulamalardan bir tanesi. İp askı uygulaması fiyatları ise Ankara’daki farklı kliniklerde farklı değerler alıyor. Bu fiyat değişikliklerinde işlemin yapıldığı bölgenin özellikleri, kişinin istekleri ve kullanılan malzemeye etkili olabiliyor. Yazımızda, ip askı ile yüz germe işlemi Ankara fiyatları, işlemin detayları ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Bunların dışında merak ettikleriniz ve randevu için dilediğiniz zaman kliniğimizi arayabilirsiniz.

İp Askı ile Yüz Germe Nedir?

Özellikle yaşlanmanın etkisini belirgin şekilde gösterdiği yüz bölgesinde, gençleşme amacıyla yapılan birçok estetik operasyon bulunuyor. İp askı ile yüz germe de bunlardan bir tanesi. Birçok kadının hem cildi beslediği hem de acısız olduğu için tercih ettiği ip askı ile yüz germe uygulaması yüzün neredeyse her bölgesine uygulanabiliyor. Kişinin tercihine göre kalıcı ya da geçici etki gösterebilen bu uygulama; yüz, çene ve alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkin rol oynuyor. Aynı zamanda, ileriki dönemde ortaya çıkabilecek derin çizgilerin engellenmesine de yardımcı oluyor.

Geçici İp Askı ile Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

İp askı ile yüz germe yöntemi hem geçici hem de kalıcı olarak uygulanabiliyor. Geçici ip askı ile yüz germe yöntemleri arasında örümcek ağı ile yüz germe, PDO ip askı ile yüz germe gibi sıklıkla kullandığımız yöntemleri sayabiliriz. Hem dokuları tutarak gergin bir görünüm sağlaması hem de cildi besleyip yenileyici yapıda olması geçici ip askı uygulamasının daha fazla tercih edilmesine sebep oluyor. Geri döndürülebilir bir uygulama olduğu için birçok hastamız ilk aşamada geçici ip askı ile yüz germe yöntemlerini tercih ediyor. Günümüzde silhouette soft vb. eriyen, asit yapıdaki iplerin kullanılması işlemin dikişsiz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

Kalıcı İp Askı ile Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yüz germe operasyonları, istendiği takdirde kalıcı olarak da uygulanabiliyor. Dinamik askı ile yüz germe uygulaması, uzun yıllardır en çok tercih edilen kalıcı yüz germe işlemlerinden biri. Tıpkı geçici ip askı ile yüz germe işlemi gibi ameliyatsız uygulanan “dinamik askılama” tekniğinde kalıcı etki gösteren cerrahi iplikler kullanılıyor. Dokulara daha sıkı tutunan bu nedenle germe işlemini yüksek performansla yapan bu ipler erimiyor ve uygulamanın uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor.

İp Askı ile Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İp askı ile yüz germe uygulaması ciltte eriyen ya da kalıcı etki gösteren cerrahi ipliklerle yapılmaktadır. İşlem, lokal anestezi altında yapıldığı için tamamen ağrısızdır. Önce, uzman doktor tarafından kullanılacak yöntem belirlenir ve işlem yapılacak bölgeler işaretlenir. Anestezik krem uygulaması yapıldıktan sonra ise işlem uygulanır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde operasyon tamamlanır ve hafif ödem dışında herhangi bir yan etki görülmez. Hasta, yüz germe uygulamasından sonra hemen günlük hayatına geri dönebilir.

İp Askı ile Yüz Germe Hangi Malzemelerle Yapılır?

İp askı ile yüz germe operasyonunda polidioksan (PDO), polypropylen gibi maddelerden üretilen özel ipler kullanılmaktadır. İşlem tamamen zararsızdır ve yan etkisi yoktur. İpler, eridikten sonra cildin içten beslenmesine ve güzelleşmesine katkı sağlamaktadır.

İp Askı Uygulaması Fiyatları Ankara

İp askı ile yüz germe işlemi, yaşlılıktan kaynaklanan deformenin ortadan kalkması ve cildin güzelleşmesi için en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. İp askı ile yüz gerdirme işleminde kullanılan malzemenin kalitesi, doktorun uzmanlığı, işlemin detayları fiyatlarda belirleyicidir. Ankara’da ip askı ile yüz germe fiyatları kliniğe göre değişmektedir. Ankara’daki kliniğimizde;

  • Cildin yaşlanmasını engellemek
  • Sıkılaşma ve gerginlik sağlamak
  • Genetik faktörlerden kaynaklanan sarkmaların önüne geçmek amacıyla ip askı ile yüz germe işlemi yapılmaktadır. Ankara ip askı uygulaması 2021 fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir; Prof. Dr. Erol Koç’tan randevunuzu alabilirsiniz.
Şimdi Ara!
Yol Tarifi