Somon DNA Gençlik Aşısı

Somon DNA Gençlik Aşısı Ankara

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte kolajen azalır ve yaşlanmanın etkileri kendini göstermeye başlar. Cildin kuruması ve elastik yapısını kaybetmesi, kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Somon DNA gençlik aşısı, cilt kusurlarının giderilmesinde Prof. Dr. Erol Koç tarafından da sıkça tavsiye edilen yeni nesil bir uygulamadır. Tüm dünyada giderek daha çok tercih edilmeye başlanan somon DNA gençlik aşısı, somon balığının sütünden üretilen yenileyici serum ve hyaluronik asit sayesinde cilde kaybettiği canlılığı kazandırır. Birçok kişi tarafından “gençlik iksiri” olarak adlandırılan uygulamanın en büyük avantajlarından biri de ameliyatsız ve kolay uygulanabilen bir işlem olmasıdır. Ankara’da somon DNA gençlik aşısı yöntemi ile cildinizi yenilemek istiyorsanız kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Somon DNA Gençlik Aşısı Nedir?

Yeni nesil estetik uygulamalar arasında sayabileceğimiz somon DNA gençlik aşısı, cilde kaybettiği hyaluronik asidi yeniden kazandırmayı amaçlar. Bu sırada cildi, somon balığının yenileyici hücreleriyle güçlendirerek çok yönlü bakım sağlamaktadır. Somon balığının sütünden üretilen özel serum ve hyaluronik asit bir araya gelerek ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar ve sağlıklı hücrelerin oluşumunu destekler. Mastelli Bio – Pharmaceutical tarafından keşfedilen somon DNA gençlik aşısı patentli ve güvenilir bir teknolojidir. Birçok hekim ve hasta tarafından “gençlik iksiri” olarak adlandırılan somon DNA gençlik aşısı, Prof. Dr. Erol Koç tarafından da önerilen bir uygulamadır.

Somon DNA Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Somon DNA gençlik aşısı ince uçlu özel cerrahi iğneleriyle yapılır. İşlemin etkili olabilmesi için öncelikle cilde hyaluronik asit enjekte edilir ve cildin nem dengesinin korunmasını sağlanır. Hyaluronik asit etkisiyle yenilenen ve daha elastik hâle gelen cilt, somon DNA’sı için sağlıklı ve güçlü bir zemin hazırlar. Hyaluronik asit uygulamasının ardından cilde somon DNA adı verilen serum enjekte edilir. Somon DNA, somon balığının sütünden elde edilen besleyici ve yenileyici bir maddedir. Ciltte özellikle sigara, alkol ve dış etkenler nedeniyle oluşan protein kayıpları, somon DNA’sı sayesinde tamamlanır. Cilt güçlenir ve ışıl ışıl bir görünüm kazanır. Lokal anestezi altında yapıldığı için acısız ve ağrısız bir uygulamadır.

Somon DNA Gençlik Aşısı Zararlı mıdır?

Somon DNA uygulaması zararlı bir işlem değildir. İşlemden sonra görülen kızarıklık ve hafif ödem dışında sağlık açısından hiçbir riski yoktur. Tabii ki her zaman olduğu gibi yüzü temiz tutmak bu süreçte de önemlidir.

Somon DNA Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

Somon DNA gençlik aşısı, cildi besleyen, yenileyen ve sarkmaları engelleyerek gençleştiren bir uygulamadır. Bu nedenle genellikle kolajen eksikliği görülmeye başlanan 30 yaş ve sonrasında tercih edilir. Fakat 18 yaşından büyük, sağlık sorunu olmayan her hastaya uygulanabilir. Düzenli ilaç kullanımı ve kan sulandırıcı ilaç tedavisi durumunda ise uzman doktorun onayını almak ve durumu doktorunuzla paylaşmak çok önemlidir. Somon DNA gençlik aşısı ile;

  • Ciltte kaybolan nem ve ışıltıyı geri getirmek
  • Kırışıklıkların doğal ve etkin tedavisi
  • Alkol, sigara vb. alışkanlıkların ve hormonal bozuklukların ciltte yarattığı yıpranmayı tedavi etmek
  • El üzeri, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları gidermek
  • Aşırı kurumadan dolayı nemini kaybeden cildi beslemek hedeflenir.

Somon DNA Gençlik Aşısından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Somon DNA gençlik aşısı yapıldıktan sonra hasta hemen günlük hayatına dönebilir. Enjeksiyonun etkisiyle yüzde hafif kızarıklık ve morlukların oluşması normaldir. Hafif masajla bu yan etkiler çok daha kısa sürede yok edilebilir. Hiçbir şey yapılmasa dahi kızarıklık ve ödem en fazla 1 gün içerisinde kaybolur. Somon DNA gençlik aşısından sonra, yaklaşık 6 saat boyunca, makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Cilt her zamanki gibi temiz tutulmalıdır. Hastalarımıza uygulamadan sonra genel tavsiyelerimiz bunlardır. Bunun dışında uygulamanın bilinen herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur.

Somon DNA Gençlik Aşısı Fiyatları Nelerdir?

Somon DNA gençlik aşısı tedavisi, tek seanslı bir tedavi değildir. Bu nedenle hastanın ihtiyacı olan seans sayısı somon DNA gençlik aşısı fiyatlarını etkiler. Ankara’daki kliniğimizde, ön muayeneden sonra, hasta öyküsü dikkatlice dinlenir; ihtiyaçlar belirlendikten sonra somon DNA gençlik aşısı fiyatları belirlenir. 2021 güncel somon DNA gençlik aşısı fiyatlarımızı öğrenmek ve randevunuzu oluşturmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi