Alın Botoksu

Alın Botoksu Ankara

Botoks, yüzdeki pek çok noktaya uygulanabilen bir işlemdir. Kırışıklıkların yoğun olarak görüldüğü göz çevresi, kaş arası, çene ve alın bölgesi bunlardan bazılarıdır. Özellikle alın bölgesindeki kırışıklıklar, kişinin sinirli ve yorgun görünmesine neden olabilir. Günümüzde gençlik ve güzelliğine önem veren her kadının kolayca yaptırabileceği bu uygulama sayesinde hem özgüven yükselmekte hem de kırışıklıklar henüz çıkmadan engellenebilmektedir. Alın botoksu Ankara, kliniğimizde Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığıyla, en sık uyguladığımız işlemlerden biridir.

Alın Çizgileri Neden Olur?

Yaş ilerledikçe ve deri esnekliğini kaybettikçe, cildimiz de değişir. Çok mimik yapan kişilerde ve genetik olarak kırışıklığa yatkın olan kişilerde, yaş ilerledikçe kırışıklıklar daha çabuk kendini göstermeye başlayabilir. “Frontal kas” olarak adlandırdığımız alın kası, dinlenmiş ve canlı bir cilt görünümü için oldukça önemlidir. Alındaki çizgiler, genelde kremler ya da makyaj malzemeleriyle kapatılmaya çalışılır. Fakat hiçbiri botoks uygulaması kadar etkili değildir. Dolayısıyla kişi dinlenmiş, cilt temizlenmiş ve canlı olsa da kişi kendini hayalindeki kadar iyi hissetmeyebilir. Kimi durumlarda alındaki çizgiler özgüven düşürücü bile olabilir.

Alın Botoksu Ankara Kimlere Uygulanır?

Yaşlı görünmekten korkan ve dış görünümünü kendine dert eden herkes botoks uygulaması yaptırabilir. Gençlerde kırışıklık henüz gözle görülür boyutlara ulaşmadığı için botoks uygulamasına nadiren ihtiyaç duyulur. Fakat 30 yaşından sonra kırışıklıklar gözle görülür bir hâl alacağı için hastalarımıza 30 yaşından itibaren alın ve diğer yüz botokslarını öneririz. Çünkü botoks uygulaması mevcut çizgileri yok ettiği gibi çıkmaya hazırlanan kırışıklıklara da engel olur. Cildin tamamen canlı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Göz çevresine uygulanan botoks işleminin daha verimli olması ve her yönüyle etkileyici bakışların elde edilebilmesi için alın botoksundan zaman zaman yardım alınabilmektedir. Ankara’da Prof. Dr. Erol Koç tarafından uygulanan yüz botoksu tedavilerinde kimi zaman tamamlayıcı olması amacıyla alın botoksu da uygulanabilmektedir.

Alın Botoksu Ankara Nasıl Yapılır?

Alın botoksu Ankara, uygulaması gayet kolay bir işlemdir. Hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Lokal anestezi ve soğuk uygulama ile botoks yapılacak bölge tamamen hissiz hâle getirilir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde tamamlanan botoks uygulaması, günün her saatinde, dört mevsim uygulanabilir. Hastalarımız uygulamadan sonra günlük yaşamına dönebilir. Hiçbir alışkanlığı değiştirmeye gerek kalmaz. Yalnızca, uygulama sonrasında hafif şişlik ve kızarıklıklar görülebilir. Bunlar da kısa sürede yok olur ve işlem yapılan bölge parlak ve canlı bir görünüm kazanır.

Alın Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ankara alın botoksu fiyatları ile birlikte, kliniğimize gelen hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de budur. Alın botoksunun geçici bir etkisi vardır. Dolayısıyla uygulamanın sık sık tekrar edilmesi gerekebilir. Kişiye uygulanan doz, mimik kullanımı ve genetik faktörlerden kaynaklı olarak alın botoksunun kalıcılığı kişiden kişiye değişebilir. Eğer uzun süreli ve etkili bir uygulama isteniyorsa, hekim uygun gördüğü takdirde, “alın dolgusu” ile botoks desteklenebilir. Bu şekilde yapılan uygulamaların 12 – 18 ay kalıcılığı sağlanmaktadır. Dolgu işlemi olmadığında ise botoksun etkisi 3 – 4 ay içerisinde kaybolur.

Alın Botoks Dışında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Yukarıdaki cevabımızda da bahsettiğimiz gibi alın dolgusu, alın bölgesinde gençleştirme yöntemlerinde için kullanılan bir diğer işlemdir. Prof. Dr. Erol Koç, bu işlem sayesinde botoks uygulamasının daha kalıcı olduğunu ifade etmekte ve kalıcılığı önemseyen hastalarımıza alın dolgusunu da tavsiye etmektedir. Alın dolgusu, tıpkı alın botoksu gibi ağrısız bir işlemdir. İki uygulama beraber yapıldığında en fazla 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hasta günlük hayatına dönebilir ve botoks tedavisine rağmen yok edilemeyen kırışıklıklar bu yöntemle temizlenebilir.

Ankara Alın Botoks Fiyatları

Ankara’da alın botoksu yaptırmak isteyen hastalarımız için fiyatlar değişkenlik gösterir. Uygulanacak doz, hastanın cilt yapısı ve özellikleri ele alınarak alın botoksu fiyatları belirlenir. Eğer Ankara’da alın estetiği fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Prof. Dr. Erol Koç tarafından ağrısız, acısız ve kolay bir şekilde tamamlanan botoks uygulaması sayesinde dilediğiniz canlı görünüme kavuşabilir; yaşlanmayı erteleyebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi