Mezolifting

Mezolifting Ankara

Günümüzde, ameliyatsız yüz gerdirme ve diğer estetik işlemlerde birçok doğal yöntem kullanılmaktadır. Hiç kesi izi olmadan gerçekleştirilen ve gençleşme etkisiyle birçok kadın tarafından tercih edilen estetik uygulamalardan biri de mezolifting tekniğidir. Cilde, besleyici ve yararlı sıvıların verilmesiyle yapılan mezolifting uygulaması; yüz, boyun, dekolte bölgesi gibi birçok bölgeye yapılabilmektedir. Mezolifting Ankara tedavisi ve fiyatları hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman Prof. Dr. Erol Koç ile iletişime geçebilirsiniz.

Mezolifting Ankara Nedir?

Sarkma, kırışıklık ve yıpranmış cilt görünümünden bıkmış olanlar, cilt kusurlarından doğal yollarla kurtulmak isteyenler için bir alternatif de mezolifting tekniğidir. Mezolifting ile cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino-asitler cilt dokusuna doğrudan verilir. Genellikle 30 – 35 yaş üzeri hastaların tercih ettiği mezolifting uygulaması, cildin parlamasına ve gençken sahip olduğu esnekliği kazanmasına yardımcı olur.

Mezolifting Ankara Neden Yapılır?

Mezolifting uygulamasındaki temel amaç, cildin mümkün olan en doğal yolla yenilenmesi ve gençleştirilmesidir. Cilt toz, sigara dumanı, güneş, lekelenme ve yaşlanma gibi nedenlerle zamanla yıpranır. Bu yıpranma cildin olduğundan donuk ve mat görünmesine ve kişide yorgun bir ifade bırakmasına neden olabilir. Günlük temizleyiciler ve vitamin destekleri cildin arınması ve güçlenmesinde etkili olsa da cilt ihtiyacı olan vitamini alamayabilir. Bu durumda doğrudan dokulara vitamin takviyesi yapmak çok daha etkin sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Mezolifting uygulaması etkisini göstermeye başladığında cilt her zamankinden parlak, yenilenmiş ve tazelenmiş görünüme kavuşur. Beslenen ve güçlenen dokular, kırışıklık ve sarkma oluşumunu yavaşlatarak gençleşmeye yardımcı olur.

Mezolifting Tekniğinde Hangi Maddeler Kullanılır?

Mezolifting tekniğinde, botoks ve dolgunun aksine sentetik dolgu maddeleri kullanılmaz. Kullanılan malzemeler, vücudun ihtiyacı olan, tamamen doğal vitaminler, mineraller ve amino-asitlerdir. Gençleşme artırılmak istendiğinde hyaluronik asit de hazırlanan karışıma eklenebilir. Bu noktada doktorun yönlendirmesi, hastanın istekleri, mevcut cilt tipi ve kusurları dikkate alınarak hastaya en uygun içeriğe karar verilir. Mezolifting uygulaması, mutlaka uzman bir hekim tarafından, klinik ortamda yapılmalıdır. Doğru doz seçimi ve deneyimli bir doktor tarafından uygulanması oldukça önemlidir. Ankara’daki kliniğimizde, mezolifting uygulaması Prof. Dr. Erol Koç’un uzmanlığı ile steril bir ortamda yapılmaktadır.

Mezolifting Ne Sıklıkla Yapılır?

Mezolifting, oldukça etkili bir uygulama olmasına rağmen etkisini zamanla gösterir. Mezolifting tekniğinin etkileri ortalama 2 – 3 seans sonra ortaya çıkar. Yaklaşık 1 – 4 haftalık aralıklarla mezolifting uygulaması tekrarlanmalıdır. İdeal seans sayısı ise tamamen kişinin ihtiyaçları ve cilt tipine bağlıdır. Mezolifting etkisinin ne kadar çabuk kendini göstereceği ve ne kadar süre kalıcı olacağı kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle seans sayısı mutlaka uzman bir hekim tarafından belirlenmelidir.

Mezolifting Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik operasyonlar arasında sayabileceğimiz mezolifting tedavisi, ince iğnelerle yapılır. Enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissedilmemesi için öncelikle anestezik kremlerle yüz hissizleştirilir. Uygulama tamamen acısızdır ve hiçbir kesi izi kalmaz. Mezolifting, yaklaşık 30 dakika sürer. Kişi operasyondan sonra hemen günlük hayatına dönebilir. Uygulama neredeyse risksizdir. Nadir de olsa enjeksiyonun etkisiyle ödem ve morluklar görülebilir. Bu yan etki en fazla 1 – 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. İşlemin bilinen başka bir alerjen etkisi bulunmamaktadır.

Ankara Mezolifting Fiyatları

Mezolifting tekniğinde kullanılan her karışım farklıdır ve mezolifting uygulanacak bölgeye göre dozajlar da değişebilir. İçerik ve uygulama açısından sabit bir işlem değildir. Bu da Ankara’da mezolifting fiyatlarını değişken yapmaktadır. Eğer mezolifting uygulamasını Ankara’da yapacaksanız detaylı bilgi ve mezolifting fiyatları için kliniğimizle iletişime geçebilir; hemen randevunuzu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi