PDO İp Askı

PDO İp Askı Ankara

İlerleyen yaşla birlikte özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen estetik uygulamalardan biri de PDO ip askı yöntemidir. Eriyen iplerle yapılan ve günümüzün yenilikçi estetik uygulamalarından biri olan PDO ip askı, ameliyat olmadan yüzdeki deformenin giderilmesini sağlar. Kısa sürede sonuç alınması ve cerrahi işlemdeki gibi iyileşme sürecinin olmaması ise uygulamanın diğer avantajlarıdır. Prof. Dr. Erol Koç tarafından yapılan PDO ip askı fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazımızın devamında ise Ankara’da PDO ip askı uygulamaları, PDO ip askının nasıl uygulandığı ve kimlere uygulandığı gibi detayları bulabilirsiniz.

PDO İp Askı Nedir?

PDO ip askı, özel ipler yardımıyla yüzde sarkan ya da deforme olan bölgelerin gerilmesidir. Polilaktik asit veya polidioksan ipliklerle yapılan işlem yüzde daha genç ve canlı bir ifadenin oluşmasına yardımcı olur. Özellikle bölgesel estetik yerine tüm yüzde değişim ve gençleşme isteyen hastalarımızın sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Estetik uygulamadan verimli sonuç alınabilmesi için işlemin yapılacağı bölgelerin çok iyi belirlenmesi gerekir. Bu nedenle mutlaka uzman doktorlar tarafından, klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

PDO İp Askı Kimlere Yapılır?

PDO ip askı işleminin amacı yüzün gençleşmesi ve kaş, yanaklar gibi en hızlı sarkan bölgelerin gergin hâle getirilmesidir. Bu nedenle genelde 30 yaş üzeri hastalarımızın talep ettiği bir işlemdir. Estetik kaygıların daha yoğun olması nedeniyle kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Bununla birlikte erkekler ve genç yaştakiler de PDO ip askı işlemi yaptırabilir. 30 yaşına gelmeden, kırışıklıkların önüne geçmek ya da genetik faktörlerden kaynaklanan sarkıklıkları düzeltmek için kullanılabilir. 18 yaşını geçmiş, sağlık problemi olmayan her birey PDO ip askı operasyonu için uygundur.

İple Yüz Gerdirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İple yüz gerdirme işlemi yaparken öncelikle uygulamanın yapılacağı bölgeler hasta ve uzman hekimin kararıyla belirlenir. Bu bölgeler işaretlenir ve anestezik krem uygulaması yapılır. Anestezik krem etkisini gösterdikten ve cilt uyuştuktan sonra uygulamaya başlanır. İşlem sanılanın aksine çok kısa sürer. Ortalama 25 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Anestezik kremin etkisiyle hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez.

PDO İp Askı Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İple yüz gerdirme işlemi bittiği anda hasta günlük hayatına geri dönebilir. Uygulamadan sonra da ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece biraz ödem ya da şişlik görülebilir. Bu yan etkiler yaklaşık 3 – 5 gün içerisinde kaybolur. PDO ip askı risksiz bir işlem olsa da uygulamadan sonra en iyi sonucu alabilmek için hastalarımıza bazı küçük tavsiyelerde bulunuruz. Bunlar genelde;

  • Tam iyileşme sağlanana kadar yüzüstü yatmamak
  • Yaklaşık 1 ay boyunca aşırı mimik kullanmamak
  • 1 hafta boyunca iplerin giriş çıkış noktalarına doktorun tavsiye edeceği kremleri sürmek ve yüzü temiz tutmak
  • 1 ay boyunca güneşten mümkün olduğunca korunmak, ağır spor yapmamak ve masaj, sauna gibi aktivitelerden kaçınmak.

İple Yüz Gerdirmenin Zararı Var mıdır?

İple yüz gerdirme sonrasında yüzde bir miktar şişme ve ödem görülebilir. Bu etkiler genelde kısa süre sonra kaybolur. Bunun dışında uygulamanın olumsuz bir yan etkisi yoktur.

PDO İp Askı Kalıcı mıdır?

PDO ip askı kalıcı bir uygulama değildir. PDO ip askı uygulamasında kullanılan ipler cilde kolajen sağlayarak cildin yenilenmiş ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur. Bu ipler eridiğinde, uygulamanın etkisi de yavaş yavaş geçer. Eğer gergin görünümün kalıcı olması isteniyorsa PDO ip askı işlemi yenilenmelidir.

Ankara PDO İp Askı Fiyatları

Ankara PDO ip askı yaptırabileceğiniz birçok uzman ve kliniği size sunan bir ildir. Bu nedenle PDO ip askı fiyatları da klinikten kliniğe değişkenlik gösterir. Aynı zamanda hastanın yüz şekli, sarkan bölgenin yapısı ve uygulamada kullanılan malzemeler PDO askı fiyatlarını etkiler. Ankara’da PDO ip askı yapan Prof. Dr. Erol Koç’un iple yüz gerdirme fiyatlarını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi